Эффективное лечение зависимостей Алкоголизм Признаки алкоголизма Американські наркологи переглянули стадії алкоголізму

Американські наркологи переглянули стадії алкоголізму

На сайт До цього дня експертами Всесвітньої організації охорони здоров'я було виділено 4 чотири стадії алкоголізму. Вчені Школи медицини Університету Джонса Хопкінса провели цікавий експеримент і прийшли до висновку, що зацікавленість в інформації про користь спиртних напоїв і її нав'язування оточуючим - симптоми переднульової стадії алкоголізму, про яку людина і не підозрює.

Алкоголізм - психічна та фізична залежність від алкоголю. За статистикою ВООЗ, в світі налічується більше 150 мільйонів хворих на алкоголізм людей. Стільки ж не знають або не приймають діагноз. Вся справа в стадії алкоголізму, - кажуть наркологи. Адже молода жінка, яка п'є щовечора за вечерею келих вина, вже залежна.

Як все ж таки вчені бачать стадії алкоголізму.

Переднульова стадія

Припустимо, що людина не проти перехилити келих-другий за вечерею. Це ще не алкоголізм. У Франції, Італії та США - це традиція. Але якщо він випиває 4-5 разів на тиждень і при цьому захоплюється знайденою в інтернеті або журналі інформацією про користь, наприклад, червоного вина - це алкоголізм в зародковій стадії, - запевняє професор Роланд Гріффітс.

До такого висновку вчені прийшли в ході повномасштабного експерименту за участю 140 чоловіків і жінок від 21 до 32 років. На початку експерименту жоден з них не відчував патологічного потягу  до алкоголю, але не були проти випити в компанії або в сімейному колі за вечерею. Однак 16% учасників в спеціальному тестуванні зізналися в тому, що відчувають радість від інформації про користь алкоголю. Через шість років 100% учасників з цих 16% «зацікавлених» страждали різними стадіями алкоголізму.

Лікарі включаються в роботу з хворими на перших, других і третіх стадіях алкоголізму. Мало хто з людей приходить до лікаря  з гарним здоров’ям , але ж хвороба зароджується тоді, коли все добре. Вдома завжди є пляшечка червоного сухого і охолодженого пива.

Передчуття вечора і випивки відповідає симптому алкоголізму,  що зароджується- говорить професор Роланд Гріффітс.

Нульова стадія алкоголізму

На цій стадії алкоголізм проявляється наступним чином:

Людина випиває 1-2 рази в тиждень, в компанії або в сімейному колі. Алкоголь робить його розкутим. Кожне застілля викликає радісне передчуття. Він рідко напивається «до втрати пам'яті».

Вранці відчуває себе погано і дає собі слово не пити день, тиждень, місяць, ніколи. Людини іноді відвідують думки на кшталт «а чи не хворий я алкоголізмом?».

Перша стадія алкоголізму

Щоб випити - привід алкоголіку зовсім не обов'язковий. На цій стадії людина характеризується двома станами, пов'язаними з прийомом алкоголю. 1. Порушення від прийняття алкоголю; 2. Агресія або апатія від відміни алкоголю або паузи в кілька днів.

Таку поведінку хворого на алкоголізм фахівці характеризують як неврастенічну.

Перша стадія алкоголізму переходить у другу в той момент, коли людина підвищує дозу. Пов’язано  це з тим, що попередні дози перестають викликати звичне почуття сп'яніння. На цій стадії пропадає блювотний рефлекс і нудота. У хворого на алкоголізм виникає хибне відчуття, що організм справляється з дозами алкоголю, які надходять в організм, і більше не відбувається ніякого отруєння спиртом. Ця стадія, на думку психотерапевтів, - найтриваліша за часом. Вона триває роками і тільки потім переходить в другу стадію.

Друга стадія алкоголізму

На цій стадії «спливає» відоме слово «похмелитися». Абстинентний синдром проявляється тремором рук, серцебиттям, безсонням, неврозами. Потяг до алкоголю контролювати все складніше і складніше. Такий стан в кінцевому підсумку виливається в провали пам'яті і зниженні критики. На цій стадії алкоголізму починаються стійкі запої.

На цьому етапі трапляються різкі зміни в характері хворого на алкоголізм. Він стає брехливим, хвалькуватим і агресивним.

На другій стадії людина практично повністю змінює своє оточення: його цікавлять тільки ті люди, які готові в будь-який момент скласти йому компанію, хоча фахівці відзначають, що більшість хворих на алкоголізм не потребують компанії.

Є й позитив в цій стадії алкоголізму. Деяка частина алкоголіків (за допомогою близьких людей) замислюється про професійне лікування алкоголізму.

Третя стадія алкоголізму

Третю стадію алкоголізму наркологи класифікують як енцефалопатичну. Інтелект знижений, деградація прогресує. Людина, хвора на алкоголізм, відмовляється визнавати свою хворобу.

Третя стадія характеризується наступними симптомами:

Сп'яніння настає навіть під впливом невеликої кількості спиртного.

Людина п'є тижнями і місяцями, зупинитися самостійно вона не в силах.

На третій стадії трапляються ті самі знамениті «білі гарячки» або як їх називають фахівці - алкогольні делірії.

Хворий алкоголізмом в пошуках алкогольних напоїв починає пити сурогат, лосьйони і аптечні настоянки.

Апетиту немає навіть під час коротких ремісій.

Така симптоматика властива хворим і на перших, і других стадіях, але на третій вона обумовлена ​​повною перебудовою організму і прогресуванням супутніх захворювань - цирозом печінки, енцефалопатією, кардіоміопатією, нирковою недостатністю.

На третій стадії алкоголізму багато хворих схильні до суїциду. Такі думки призводять багатьох до розвитку психічних розладів.

Наркологи відзначають, що на третій стадії п'ятирічне виживання спостерігається у 15% хворих на алкоголізм. Люди вмирають від інсульту, інфаркту, ниркової недостатності, раку і цирозу печінки.

Четверта стадія алкоголізму

Четверту стадію алкоголізму бачили навіть не всі наркологи. Багато хворих на алкоголізм просто не доживають до неї. Людина п'є без зупинки. Спостерігається ураження внутрішніх органів. Хворий не їсть і насилу говорить.

Такі прояви тривають 1-2 місяці. Смерть настає в результаті гострої серцевої недостатності.

Кожна зі стадії алкоголізму - це болото, з якого вибратися важко, але можна. І вибираються частіше ні ті, кого тягнуть, а ті, хто тягне себе сам. Як Мюнхгаузен, за волосся.

Тільки ті хворі на алкоголізм, хто прийняв хворобу, здатні до такого вчинку.


Ефективне лікування алкоголізму

Еспераль.Кодування. Медикаментозне лікування

Черкаси. Черкаська область

(0472) 56-00-76; 096-966-7318Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!