Європейська хартія з алкоголю

хартия

Эффективное лечение алкоголизма.

Консультации по вопросам различных видов наркоманий.

Черкассы. Черкасская область

063-370-8600; 096-966-7318


ЄВРОПЕЙСЬКА ХАРТIЯ З АЛКОГОЛЮ

Париж, 12–14 грудня 1995 р.

(Затверджена 51 країною Європи, включаючи Україну)

Етичні принципи та цілі

На виконання Європейського Плану Дій по боротьбі зі вживанням алкоголю Паризька конференція закликає всі держави Європейського регіону проводити всебічну політику по відношенню до алкоголю та впроваджувати програми, в яких знайде своє відображення, згідно з різноманітними культурами та соціальними, правовими та економічними умовами окремих країн, наступна хартія етичних принципів, розуміючи, що цей документ не має юридичної сили.

 1. Всі люди мають право на сімейне, громадське та виробниче життя, що захищене від нещасних випадків, насильства та інших негативних наслідків вживання алкоголю.
 2. Всі люди, починаючи з раннього віку, мають право на достовірну, повну інформацію та освіту про наслідки вживання алкоголю для здоров’я, сім'ї та суспільства.
 3. Всі діти та підлітки мають право зростати в безпечному середовищі, вільному від негативних наслідків вживання алкоголю, та, наскільки це можливо, бути захищеними від реклами та пропаганди алкогольних напоїв.
 4. Всі люди, у яких вживання алкоголю викликає небезпеку або шкоду, та члени їх родин мають право на доступне лікування та допомогу.
 5. Всі люди, що не бажають вживати алкоголь або не можуть цього робити по стану здоров’я або з інших причин, мають право на захист від тиску до вживання алкоголю та на підтримку їх тверезої поведінки.

Десять стратегій дій по алкоголю

Дослідження та успішні приклади ряду країн свідчать про можливість досягнення значних переваг в плані здоров’я та економіки для Європейського регіону, якщо, для впровадження в життя вищевказаних етичних принципів та цілей, згідно з різноманітними культурами та соціальними, правовими та економічними умовами в кожній із держав, виконувати наступні десять стратегій дій по алкоголю, що сприяють зміцненню здоров'я:

 1. Інформувати людей про наслідки вживання алкоголю на здоров’я, сім’ю та суспільство та про ефективні заходи, які можливо вживати для попередження або мiнiмiзацiї шкоди, шляхом створення масштабних освітніх програм, починаючи з раннього дитинства.
 2. Сприяти створенню громадського, приватного та виробничого середовища, яке захищене від нещасних випадків, насильства та інших негативних наслідків вживання алкоголю.
 3. Прийняти та забезпечити виконання законів, спрямованих на ефективне недопущення управління транспортними засобами у нетверезому стані.
 4. Зміцнювати здоров’я шляхом контролю доступності алкоголю, наприклад для молоді, та впливу на ціни на алкогольні напої, наприклад використовуючи оподаткування.
 5. Здійснювати суворий контроль, визнаючи обмеження та заборони, що існують в ряді країн, на пряму та непряму рекламу алкогольних напоїв та забезпечити, щоб ніяка з форм реклами не була спрямована спеціально на молодь, наприклад шляхом пов’язування алкоголю зі спортом.
 6. Забезпечити доступність ефективних лікувальних та реабілітаційних служб, що укомплектований кваліфікованим персоналом, для людей у яких вживання алкоголю викликає небезпеку або шкоду та членів їх сімей.
 7. Посилити усвідомлення етичної та правової відповідальності тих, хто зайнятий розповсюдженням та реалізацією алкогольних напоїв та забезпечити суворий контроль за стандартами безпечності продукції, та впроваджувати відповідні заходи проти незаконного виробництва та продажу алкоголю.
 8. Посилити здатність суспільства вирішувати проблеми, пов’язані з алкоголем, шляхом навчання професіоналів з різних галузей, таких як охорона здоров’я, соціальне забезпечення, освіта та охорона громадського порядку, разом зі зміцненням розвитку та ролі місцевих громад.
 9. Підтримувати неурядові організації та групи самодопомоги, що сприяють зміцненню здорового способу життя, особливо ті, що спрямовані на попередження або зменшення шкоди, що пов'язана з алкоголем.
 10. Створювати в країнах всебічні програми, враховуючи Європейську Хартію з Алкоголю; визначити чіткі завдання та показники кінцевих результатів; проводити моніторинг їх виконання; а також забезпечити періодичне оновлення програм на основі оцінки вжитих заходів.


(Ця Хартія затверджена 51 країною Європи, включаючи Україну)


Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!