Ледачі живуть довше!

10.01.18 19:01

Ледачі

Петер Акст, 76 років. Доктор медицини, професор університету прикладних наук Фульда (Німеччина), фахівець з геронтології та психології. Автор ряду книг по зміцненню здоров'я. В молодості захоплювався бігом на довгі дистанції, був членом президії німецької федерації легкої атлетики. Пізніше відмовився від тривалих тренувань на витривалість.

Німецький медик Петер Акст зробив сенсаційну заяву: фітнес і спорт тільки вкорочують наше життя. Цю ідею він розвинув у книзі «Ледачі живуть довше», написану спільно з донькою-лікарем Міхаелою Акст-Гадерманн.

Жінки живуть більше чоловіків

Під свою заяву Акст підвів наукову базу. Мовляв, ще в 1908 році фізіолог Макс Рубнер встановив, що кожній істоті начебто відпущено обмежена кількість життєвої енергії. Цю ідею швидко забули, але останнім часом вона знову здобула популярність. Вчений Прінцінгер заново досліджував теорію життєвої енергії, яку офіційно звуть теорією обміну речовин. І встановив: всі живі істоти в залежності від маси тіла мають однаковий запас життєвої сили. Професор наводить конкретні розрахунки. Людині, начебто, відпущено природою вдвічі більше енергії на одиницю ваги, ніж більшості тварин. Тому в принципі він може жити до 130 років.

Відповідно до цієї теорії кожен з нас приходить у світ з певним запасом калорій і енергії звідки ми черпаємо силу протягом життя - запевняє Акст. Рано чи пізно  в залежності від способу життя  запаси виснажуються. Від нас самих залежить, чи буде наше життя економною мандрівкою або марнотратною гонкою.

З цього можна зробити висновок - не треба напружуватися на біговій доріжці або в фітнес-центрі. Заощаджуйте свою життєву енергію.

У всьому світі слабка стать живе довше за чоловіків в середньому на п'ять-вісім років. Не має значення - цивілізована країна або така, що розвивається, демократична чи авторитарна ... Факт медичний, доказів не потребує. Питання - чому? Акст пояснює цей феномен з точки зору науки. При рівному рості і однаковій вазі основний метаболізм (обмін речовин) у жінок на 10% менше. Тобто, за один і той же проміжок часу жінки витрачають на 10% менше життєвої енергії, ніж чоловіки. І живуть довше на ті ж 10%.

Переконливо, звичайно, але при чому тут фітнес, марафон, що продовжують молодість і життя?  І тут професор наводить приклад з життя царя звірів. Лев - купа накачаних м'язів, прекрасний бігун. На свободі живе 8-10 років. У зоопарку - увага! - доживає до 20. Білі ведмеді в рідній Арктиці не живуть довше 20 років. У зоопарку дотягують і до 40.

Хоча за логікою в клітці ці м'язисті бігуни, плавці повинні швидко лапи відкинути. А вони в неволі удвічі довше живуть, без водних, степових марафонів. Як же так?

Професор пояснює: Звичайно, на відміну від дикої природи, в зоопарку є медичне обслуговування. Однак головна відмінність полягає в способі життя. У дикій природі звірі щодня долають багато кілометрів в пошуках їжі і піддаються постійному стресу. А мешканці зоопарку живуть спокійно і розслаблено. Обсяг рухів обмежений необхідним мінімумом, що часто негативно сприймається захисниками природи. І як результат - тривале життя. Адже у тих же левів не витрачається зайва енергія, а природних ворогів і конкурентів, які могли б викликати стрес, просто немає.

Акст в книзі наводить й інші приклади продовження життя шляхом економії життєвої енергії.

Потім професор переключився зі звірів на людей.

БІГЦЕМ ВІД ІНФАРКТУ ... АБО ДО НЬОГО?

- Ви вважаєте, що зобов'язані піддавати своє тіло щоденним фізичним навантаженням, щоб довше зберігати молодість і здоров'я? - задає Акст питання в лоб. - Чи сподіваєтеся, що марафон врятує від інфаркту?

Пам'ятайте: грецький скороход Фідіппід в 490 році до н. е. пробіг 42,1 км від Марафону до Афін і ... тут же помер на ринковій площі.

Поштовх розвитку сучасного фітнес-руху дав в 1978 році американський лікар Пфаффенбергер. Встановивши після обстеження 17 тисяч випускників Гарварду, що ризик серцевих захворювань значно знижується, якщо спалювати в тиждень близько 2000 ккал за допомогою фізичної активності.

З цього моменту мільйони людей надриваються на бігових доріжках, кортах і в фітнесцентрах, щоб витрачати заповітні 2000 ккал. На жаль, при цитуванні результатів цього дослідження не згадувалося, що студенти Гарварду спалювали калорії не стільки спортом, скільки піднімаючись по сходах, вигулюючи собак, виконуючи домашні завдання і інші повсякденні справи. Забулося також, що Пфаффенбергер встановив наявність оздоровчого ефекту вже при спалюванні додаткових 500 ккал в тиждень за допомогою рухової активності.

Америка побігла після бестселера спортивного журналіста Джеймса Фікса «Все про біг». Фікс став богом фітнесу. Слідом за янкі за здоров'ям, молодістю рвонули мільйони європейців. Сам Фікс подавав блискучий приклад - в 50 років долав щотижня 100 км, брав участь в 20 марафонах! У 1984 р гуру оздоровчого бігу раптово помер. Зупинилося серце після змагання в бігу на 4 милі (близько 6,5 км). Йому було всього 52 роки! Долю Фікса розділив Джек Келлі, брат актриси Грейс Келлі, який завоював бронзу на олімпійських змаганнях з веслування. Помер від інфаркту. Легенда світового спорту Еміль Затопек, чемпіон світу з легкої атлетики та багаторазовий переможець олімпійських змагань з бігу на довгі дистанції, прозваний «чеським локомотивом», помер в 78. Серцевий напад. Герберт Шаде, його німецький конкурент в бігу на 10 тисяч метрів, дожив до 72. Інфаркт. Легендарний росіянин Володимир Куц, світовий рекордсмен у бігу на 5 і 10 тисяч метрів, помер в 48 років також від інфаркту. І подібні приклади бігунів-інфарктників можна продовжувати.

Всі ці спортсмени, пише Акст, були в наших очах вкрай енергійними і витривалими. Жахає, що посилені тренування, вочевидь, не принесли їм ніяких переваг в довголітті. Цікавим є той факт, що всіх звела в могилу хвороба, від якої їх біг повинен був вберегти. Адже саме його, як правило, рекомендують в якості захисту від інфаркту і серцевого нападу. Недарма ж з'явилося гасло «Бігом від інфаркту».

Про подібні смертельні випадки постійно повідомляється в ЗМІ. Громадськість цю інформацію не коментує на відміну від трагедій в ДТП. Так, на церемонії відкриття Олімпіади в Сіднеї після передачі олімпійського вогню по естафеті від серцевого нападу помер 74-річний факелоносець, легкоатлет Рон Кінг. Через 10 днів після берлінського марафону померли 58-річний датчанин і 38-річна бігунка з Панами. Лікар швидкої допомоги, який був присутній на марафоні, прокоментував: «З точки зору сухої статистики ми неминуче маємо один смертельний випадок на кожні 5-6 забігів».

Втім, посилені заняття «оздоровчим» бігом, фітнесом б'ють не тільки по серцю, пише Акст. У сучасній літературі спорт згадується як захисник від онкології. Однак ця думка, мабуть, справедлива лише для помірної фізичної активності. Інтенсивні навантаження не носять ніякого оздоровчого ефекту. Можливо, вони навіть підвищують ризик виникнення раку. У дослідженні 84 тисяч випускників Гарварду вчений Поледнак з'ясував, що більш спортивні люди частіше вмирали від різних пухлин, ніж неспортивні. Ще одне дослідження 50 тисяч випускників Гарварду, що займалися спортом більш-менш п'яти годин в тиждень, показало: активні спортсмени значно частіше страждали на рак простати.

Звичайно, можна розглядати смерть Куца, Затопека, інших великих бігунів-рекордсменів як статистичну похибку. А трагедію короля фітнесу Фікса списати на його хворе серце, як це роблять інші фанати ЗСЖ. Мовляв, тисячі, мільйони бігають і нічого ... Але ми не знаємо долю пересічних марафонців. Чи все у них гаразд зі здоров'ям насправді ...

За теорією Акста холод - один з головних «пожирачів» життєвої енергії. Організм змушений витрачати її, щоб підтримувати постійну температуру тіла. Чи не тому серед «моржів» немає довгожителів. Недарма Акст радить німцям і жителям Північної Європи взимку їздити у відпустку в теплі сонячні місця.

ЗАНОТУЙ

Сім правил для здоров'я і довголіття

Так що ж пропонує доктор медицини Акст для довгого і щасливого життя? Ліниво лежати цілодобово на печі?  Зовсім ні. Від довгого лежання, байдикування з'являється зайва вага, тому підвищується витрата життєвої енергії. Для міцного здоров'я досить:

1. Енергійна півгодинна ходьба 4 рази на тиждень. Енергійна - до пульсу 120 ударів в хвилину

2. Тричі в тиждень - вправи на розтяжку 10-15 хвилин

3. Уникайте стресів

4. Не переїдайте, підтримуйте свою ідеальну вагу. Раз на тиждень постіться або голодуйте.

5. Не економте на сні

6. Любіть тепло, сонячне світло

7. Частіше байдикуйте

ГОЛОВНІ «пожирачі» ЖИТТЄВОЇ ЕНЕРГІЇ

Стрес, засмучення, холод, брак сну, неправильне харчування, надмірні фітнес-навантаження.

Висока швидкість витрачання енергії прискорює процеси старіння, робить нас більш вразливими до хвороб і навіть вкорочує життя, вважає доктор Акст. Якщо ж ми, навпаки, економно витрачаємо запаси енергії, скорочуючи активність обміну речовин до розумних меж за допомогою різних заходів, то стаємо здоровішими і витривалішими.

Дослівно

«Не бійтеся спокою, бездіяльності, ліні або неробства - адже саме в цей, здавалося б, згаяний час ви робите для свого організму щось дивовижне: ви економите енергію».

Петер АКСТ

Можлива тривалість життя людини і тварин

Робоча бджола - 3-6 місяців

Кріт - 2 роки

Миша - 4 роки

Бджолина матка - 5-20 років

Дощовий черв'як - 6 років

Собака - 18 років

Виноградний слимак - 18 років

Кішка - 20 років

Лев в дикій природі - 10 років

Лев в неволі - 20 років

Білий ведмідь в дикій природі - 20 років

Білий ведмідь в неволі - 40 років

Дельфін - 30 років

Летюча миша - 30 років

Бурий ведмідь - 47 років

Шимпанзе - 50 років

Страус - 62 роки

Алігатор - 66 років

Сова - 68 років

Слон - 70 років

Орел - 80 років

Річкова перлівниця - 100 років

Людина - 130 років

Черепаха - 150 років

Чи виправдані зусилля, витрачені на фітнес?

Ви напевно багато чули і читали, що регулярний спорт захищає від хвороб, омолоджує і продовжує життя. Тому ви двічі в тиждень ходите в фітнес-клуб, хоча насправді охочіше попрацювали б у саду. Крім того, раз на тиждень ви робите пробіжку, хоча особливого задоволення вона вам не доставляє. Як думаєте, на скільки ви могли б продовжити своє життя, якби займалися спортом постійно з двадцяти років? П'ять, шість, вісім або більше років як нагорода за фітнес? Ви здивуєтеся: довічна спортивна активність додасть два (!) роки. Жити довше на два роки, звичайно, прекрасно і варто зусиль. Однак американський кардіолог Якобі підрахував: час, проведений на біговій доріжці, в фітнес-студії або на тенісному корті для отримання цієї надбавки, становить як мінімум ці ж два роки! В цьому і полягає виграш життєвих років. Якщо спорт доставляє вам радість, час, звичайно ж, не проходить даремно. Але якщо він вам байдужий і ви страждаєте, щоб заробити здоров'я і довголіття, вам варто подумати ще раз, чи виправдані ваші зусилля? Адже на здоров'я позитивно впливає не тільки рухова активність у фітнес-залі. Повсякденних «вправ», таких, як робота в саду, прогулянки з собакою, миття вікон або підйом по сходах, досить для збереження здоров'я і бадьорості.

В ТЕМУ

Тренуйте мозок

- Немаєі досліджень, які підтверджують, що саме спорт робить життя здоровіше і довше, - каже голландський нейробіолог Дік Свааб, автор світового бестселера «Ми - це наш мозок. Від матки до Альцгеймера ».

- Цілком можливо, що люди, цілком здорові від народження самі по собі, схильні займатися фізнагрузками, тобто зв'язок не очевидний. Якщо вам подобається рух, значить, ви з народження здорові, а зовсім не навпаки: ви здорові, тому що рухаєтеся. Тобто причинно-наслідковий зв'язок може бути інший. А якщо у вас категорична неприязнь до руху, то цілком ймовірно, що є прихована, ще не виявлена ​​хвороба.

Найкорисніші інтенсивні вправи для мозку. Вони допомагають в тому числі схуднути.

використані матеріали http://stolyca.com.ua


Ефективне лікування алкоголізму

Черкаси. Черкаська область

Кодування. Виведення із запою.

Еспераль. Антиалкогольні препарати пролонгованої дії

Пихотерапія

(0472)560076; 096-966-7318

 Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!