Про вітаміни

11.03.18 23:05

DSC_0002_Ps_1

З приводу застосування тих чи інших вітамінів консультуйтесь зі своїм лікарем

Почнемо з основ: аскорбінова кислота – не є вітаміном C, альфа-токоферол - не вітамін E, ретиноид - не вітамін А. Список можна продовжувати до нескінченності (поки не закінчаться всі вітаміни), але факт залишається фактом: колосальні суми грошей були витрачені на «вбивання» подібної інформації в голови обивателів. Самі по собі вітаміни - складні біологічні комплекси. Їх активність (вважай - корисність) залежить від безлічі факторів, передбачити які практично неможливо. Вітаміни просто так не можна взяти, засунути в солодку комерційну оболонку і продавати по 100 гривень за баночку. Фактично, це вже й не вітаміни, а синтетика для будь-якої здорової істоти.

Справжнім першопрохідником вітамінної справи став доктор Роял Лі (Royal Lee) , який в середині 20 століття задався питанням про сутність вітамінів. Його роботи досі ніхто не може спростувати. Всі, хто сьогодні всерйоз займаються вітамінами, використовують його дослідження.

На собі Лі відчув всю міць «лікарської індустрії», проти свавілля якої боровся. 40 років тому американський суд за позовом «Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів» (FDA) прийняв безпрецедентне рішення, наказавши вченому спалити всі матеріали за 20 років роботи. А все через те, що Ли вдалося довести згубний вплив рафінованого цукру і білого борошна на здоров'я артерій, травної системи, серця і розвиток раку.

Як FDA перетворилося в ланцюгового пса монополістів - окрема розмова. На початку 20 століття контроль за медичними і продуктовими компаніями здійснювало «Хімічне управління». До 1912 року управління очолював доктор Харві Уайлі, який мав ... незвичайну, як на наш час, точку зору на здоров'я нації: «Жоден американський харчовий продукт не буде містити бензойну кислоту, сірчисту кислоту, сульфіти, галун або сахарин. Безалкогольні напої не повинні містити кофеїн або теобромін. Біле борошно не може перебувати у вільному роздрібному продажі ніде на території Америки. Харчові продукти та медичні препарати повинні бути захищені від підробок.  Тільки тоді здоров'я американців буде неухильно збільшуватися, а тривалість життя зростати».

Доктор Уайлі навіть намагався усунути з ринку компанію Coca-cola з її штучним напоєм! Дбав про здоров'я нації, нісенітниця якась! Його тоді зняли з посади, адже колега Уайлі, доктор Елмер Нельсон, який змінив Харві на посаді керівника управління, передав владу в руки самим порядним людям в країні - харчовим монополістам, які вже точно могли нагодувати всю Америку. Але повернемося до вітамінів. Почнемо, мабуть, з вітаміну С. Скрізь, який ресурс ми б не відкрили, вітамін С асоціюється з аскорбіновою кислотою, як ніби це одне і те ж! Але це не так! Аскорбінова кислота лише ізолят, фрагмент натурального вітаміну С.

Крім аскорбінової кислоти, вітамін С повинен включати: рутин, біофлаваноїди, Фактор К, Фактор J, Фактор P, тирозиназу, аскорбіноген. Якщо хтось хоче отримати активний вітамін, то всі складові вітаміну С важливо підібрати в правильній пропорції. Аскорбінова кислота, зокрема, потрібна для запобігання швидкого окислення вітаміну і розпаду. І тільки ... Все американські фармацевти закуповуються, до речі, в одному місці, на фабриці Хоффмана-Лярош в Нью Джерсі, де аскорбінову кислоту в промислових масштабів виробляють з хімікатів. На виході відрізняються упаковки і лейбли, але не вміст ... Слово «синтетичний» має на увазі 2 умови: продукт створений руками людини і ніде в природі не зустрічається. Важливо розуміти різницю між вітаміном і його активністю.

Уявіть, що організм - машина, а вітаміни - бензин. Ваше завдання змусити машину їхати. Ви заливаєте бензин, але одного цього мало! Мотор, карбюратор, подача палива - все повинно працювати в комплексі, для успіху всієї затії. Потрібно розуміння того факту, що вітаміни це набагато більше, ніж аскорбінові пігулки, які ми раз на місяць купуємо в аптеці. Вітамін С передає життя, частинку сонячного світла, землі, а синтетичні вітаміни цього не роблять. Що вони роблять взагалі -боюсь цього ніхто точно сказати не може. Вітамінів взагалі не потрібно багато, достатньо тих речовин, що ми отримуємо з їжі. Вони, до речі, абсолютно нешкідливі. Аскорбінова кислота не діє, як поживна речовина. Вона навіть не лікує цингу! Лук - лікує. Картопля, в якій міститься всього 20 мг вітаміну С - теж лікує! А аскорбінова кислота - ні. Зрозуміло, екологічна обстановка залишає бажати кращого, які тільки хімічні препарати не використовують фермери для збільшення прибутку (щорічно, за даними ООН, в світі використовують більш 2 000 000 тонн пестицидів). 50 років тому продукти були значно чистіше. Хоча вже тоді Роял Лі описав дієту американців як «споживання умертвіння їжі».

Вітаміни та мінерали невіддільні: вітамін D необхідний організму для засвоєння кальцію, мідь «активує» вітамін С. В цьому і полягає ще одна важлива відміна синтетичних вітамінів від натуральних: споживаючи штучні таблетки ми змушуємо організм задіяти власні запаси мінералів, які все одно отримуємо з їжі . В Америці продажем вітамінних комплексів займаються 110 підприємств. Лише 5 з них працюють з цільними харчовими вітамінами. Причина проста: цільні вітаміни коштують дорожче. Люди ж з метою економії вважають за краще витрачати на синтетичні вітаміни (вдумайтеся!) 9 000 000 000 доларів на рік (у 2008 році, за орієнтовними даними, на харчові добавки витратили 23 000 000 доларів). З іншими вітамінами ситуація не краща: натуральний вітамін А важливий для збереження гостроти зору, синтезу ДНК, захисту клітин від вільних радикалів. Вітамін А (бета каротин) є антиоксидантом, підтримуючи роботу серця, легень, артерій.

У 1994 році незалежне дослідження показало: синтетичний вітамін А не працює. Зовсім. Зате люди, його приймають, на 8% частіше страждають від серцевих нападів і раку легень, ніж ті, що  вживають плацебо. Синтетичний вітамін В просто і зі смаком привів до безпліддя 100% піддослідних свиней! Його ж з дьогтю роблять! А B12 з осадів стічних вод! Ну і що?

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!