Алкогольне отруєння

20.01.19 11:27

DSC_0048__2018.10.12_Небо

Алкогольне сп'яніння виникає при рівні етилового спирту в крові від 0,3 г / л. Швидкість сп'яніння і його інтенсивність різна як у різних народів, так і у чоловіків і жінок. Також вона залежить від маси тіла, росту, кількості випитого алкоголю і виду напою (наявність цукру або дубильних речовин, вміст вуглекислого газу, міцність напою).

Гостре алкогольне отруєння настає при вживанні великої кількості алкоголю за короткий проміжок часу. При звичайному отруєнні етанол ускладнює сприйняття, знижує увагу, послаблює пам'ять. При цьому з'являються дефекти мислення, суджень, дефекти орієнтування, самоконтролю, втрачається критичне ставлення до себе і навколишніх подій. Як правило, має місце переоцінка власних можливостей. Рефлекторні реакції уповільнені і менш точні. Часто з'являється балакучість. В емоційній сфері - ейфорія, зниження больової чутливості. Пригнічуються спинномозкові рефлекси, порушується координація рухів. У великій дозі збудження змінюється пригніченням і настає сон. При тяжкому отруєнні етанолом спостерігається ступорозний або коматозний стан; шкіра бліда, волога, дихання рідке, повітря, що видихається, має запах етанолу, пульс частий, температура тіла знижена.

Отже, профілактика алкогольного отруєння передбачає ... не вживати алкоголь. А уникнути серйозних наслідків можна, якщо дотримуватися простих правил:

1. Пийте якісні алкогольні напої з невеликим вмістом етанолу. Їх слід пити повільно і в «помірних» дозах, щоб сп'яніння не переходило середню ступінь, коли алкоголь починає викликати помітні зміни у вашому фізичному і психологічному стані. Приблизна концентрація в крові може бути розрахована за формулою Відмарка. Відповідно їй визначається ступінь сп'яніння.

2. Не слід пити на порожній шлунок, а краще гарно поїсти перед вживанням алкоголю. Під час застілля потрібно щільно закушувати. Всмоктування алкоголю сильніше сповільнюють продукти з великим вмістом жиру.

3. Не варто змішувати різні види алкогольних напоїв. Поєднання різних алкогольних напоїв прискорює всмоктування етанолу і потрапляння його в кров (всім відомий коктейль «Йорш»).

4. Якщо Ви приймаєте ліки, утримайтеся від вживання спиртного, оскільки така суміш може підвищити ризик виникнення побічних ефектів.

5. При прийомі етанолу характерна дегідратація, тому слід підтримувати рівень води в організмі, чергуючи прийом спиртного з водою або соками.

6. Ентеросорбенти (такі як полисорб, силікагель, атоксил) уповільнюють всмоктування етанолу. Аскорбінова кислота і вітамін B6 також допоможуть зменшити вплив алкоголю на організм. Приймаються перед прийомом алкоголю.

7. Якщо Ви вжили занадто велику кількість алкоголю і відчуваєте сильне запаморочення або Вас нудить, викличте блювоту, щоб очистити шлунок.

Однак буває так, що Ви дотримувалися всі пункти, а ваш товариш (товариш по чарці) Василь не читав подібних постів, і у нього розвивається алкогольне отруєння. Перші ознаки отруєння алкоголем:

1. Посилюється робота сальних залоз, проявляється сильна пітливість і ефект холодного поту;

2. Спостерігається сильний тремор, лихоманка і озноб;

3. Агресивна або надмірно весела поведінка змінюється раптової млявістю і сонливістю;

4. Захисні реакції з боку травного тракту: нудота, сильна блювота, нерідко з домішкою жовчі, болі в животі;

5. Запаморочення, порушення свідомості і дихальних функцій;

6. Підвищене слиновиділення і сльозоточивість;

7. Утруднення рухів і м'язова слабкість.

Алкогольне отруєння - стан вкрай небезпечне. Більше 60% всіх смертельних отруєнь викликані алкоголем. Летальність обумовлена ​​тим, що під час перерахованих симптомів у любителя багато випити можуть розвинутися параліч дихального і / або судинного центру і алкогольна кома. Тому допомога при будь-яких підозрілих ознаках вкрай важлива і повинна надаватися швидко:

1. Найбільш ефективна перша допомога полягає в промиванні шлунка хворого. Для цього викликається (якщо її ще не було) блювота. Слід дотримуватися граничної обережності, щоб блювотні маси хворого не проникали в його дихальні шляхи. Необхідно надати його тілу горизонтальне положення і повернути голову набік. Виклик блювоти запобігає подальше всмоктування етанолу в кров.

2. Велика кількість рідини вкрай необхідна, однак не завжди буде доречною, так як при порушеннях дихання і ковтального рефлексу потерпілий може захлинутися рідиною.

3. При втраті свідомості потрібно послабити тісний одяг, розстебнути комір, а також забезпечити приплив свіжого повітря. Людина повинна лежати на боці, ноги повинні бути трохи підняті. Крім цих заходів використовується нашатирний спирт. Перевіряється наявність дихання і пульсу.

4. При зупинці дихання і відсутності пульсу потрібно провести серцево-легеневу реанімацію.

5. Отруєння алкоголем веде до надмірного розширення судин у потерпілого, тепло залишає тіло дуже швидко. Тому потрібно укутати хворого в теплу ковдру.

6. Алкогольне отруєння є показанням до госпіталізації, тому виклик бригади швидкої медичної допомоги обов'язковий.

Автор: Микита Чуєв

Ефективне лікування алкоголізму

Кваліфікована наркологічна допомога

Черкаси. Черкаська область

Обривання запою. Кодування

Еспераль. Психотерапія

Протиалкогольні препарати тривалої дії

Терапія поведінкових розладів

096-966-7318; (0472) 56-00-76Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!