Як зупинити час

31.01.17 01:13

2015.10.11_DSC_0076_Зонтики

З віком у нас частіше з'являється відчуття, що час тече крізь пальці. Але чи так це насправді? І що ще важливіше, чи можемо ми його зупинити? Дослідження підтверджують, що як мінімум 7 ділянок мозку відповідають за сприйняття часу. Якщо дивитися об'єктивно, час, звичайно, рухається рівномірно, але наші відчуття нібито доводять зворотне.

На суб’єктивне сприйняття часу впливають  як мінімум три складові: настрій, вік та довкілля.

Наприклад, при аваріях багато людей помічають, що час ніби зупиняється на місці. А на веселій вечірці здається, що час пролітає зовсім непомітно. Ми не повинні думати про час як про універсальну константу: наш мозок не синхронізується з якимось космічним годинником, і особисте сприйняття часу багато в чому залежить від індивідуальних особливостей.

Як вік впливає на сприйняття часу

Коли ми стаємо старше, нам здається, що хід часу починає прискорюватися. Дні на роботі пролітають зі швидкістю світла. Але все відносно. Згідно «теорії співвідношення», ми сприймаємо певні відрізки часу по відношенню до часу, яке вже прожили.  Один рік для 4-річної дитини - це 25% від усього його життя. А для його 50-річного дідуся рік - всього лише 2% від прожитого.

Експерименти підтверджують, що вік безпосередньо впливає на нашу здатність сприймати час.

Якщо ви попросите 21-річного сказати, коли пройде 5 хвилин, його відповідь буде досить точною. Проте з віком люди починають недооцінювати час. Експерименти підтверджують: для людей старшого віку час починає текти трохи швидше.

Як зупинити час

1. Спробуйте практики самопізнання

Наприклад, медитацію або внутрішній діалог. Викинувши на якийсь час з голови все зайве, ви зможете досягти стану глибокої зосередженості. Такі паузи необхідні у швидкому темпі життя, щоб розібратися зі своїми думками і знайти опору.

2. Уникайте одноманітності

Замість того, щоб все вихідні просидіти біля телевізора або тинятися без діла, заповніть вільний час новим досвідом. Тому що, коли ви дізнаєтеся про нові речі і утримуєте увагу на чомусь новому, час уповільнюється.

3. Ставте цілі кожен день

Організованість допоможе сповільнити час завдяки почуттю задоволення від виконаних справ після важкого робочого дня. Кожен день ставте собі реалістичні цілі і дотримуйтеся часу, відведеного на їх досягнення.

4. Залишайтеся допитливим

Ніколи не пізно вчитися, тому зосередьте свої зусилля на пошук нових цікавих занять і тем. Зосередившись на матеріалі, ви точно відчуєте себе в сьогоденні.

5. Затримайте дихання

Коли ми прислухаємося до свого подиху, ми починаємо інакше сприймати плин часу: в такі моменти простіше зробити паузу і вловити момент часу.

Але ось у чому парадокс. Якщо вам здається, що час біжить дуже швидко, це, швидше за все є знаком, що ви чимось по-справжньому захоплюєтесь. Тому, як би неймовірно це не звучало, якщо ви не помічаєте хід часу, у вас насичена і цікава життя.

За матеріалами lifehacker.ru

Эффективное лечение алкоголизма

Выведение из состояния запоя. Кодирование.

Подшивка. Эспераль. Поддержка в ремиссии

Черкассы. Черкасская область

096-966-7318; (0472) 56-00-76;

094-984-1076Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!