Эффективное лечение зависимостей Gist Свої методики боротьби з алкоголізмом залежної людини

Свої методики боротьби з алкоголізмом залежної людини

26.11.18 20:51

залежна людина Сповідь

Я маю алкогольну залежність у формі так званих запоїв. Як лікар я вивчив цю хворобу і зрозумів: з одного боку - це невиліковно, це назавжди, оскільки щоб позбутися від будь-якої залежності, в загальному, і залежно від алкоголю - зокрема, потрібно геть стерти всю пам'ять людини, що практично не реально. Але, з іншого боку, наявність залежності у людини не позбавляє його права вибору. Або він повністю віддає контроль алкоголю (і в кінцевому підсумку деградує і гине), або, зусиллям волі, він бере контроль в свої руки. Взяти контроль в свої руки зусиллям волі можна двояко. Деякі в один прекрасний день повністю і назавжди відмовляються від вживання алкоголю. Але таких людей мало, бо кожен день приносить різного роду спокуси, приводи і ситуації народжує думки про випивку і саме бажання випити. І потрібно мати досить велику силу волі, щоб не піддатися спокусі і не повірити в власний самообман, про те, що якщо випити всього " кілька крапель" і зупинитися, то продовження не буде.

Я звичайна людина і не володію такою потужною силою волі, щоб взагалі і назавжди відмовитися від задоволення пропустити чарочку-іншу. Тому вчинив інакше, назвавши для себе цей вибір "методом компромісу". Він складається з декількох правил, головним з яких є суворе дотримання цих самих правил.

1.Знати, що переступивши свій особистий "поріг" еквівалентний 300 гр. горілки, я впадаю в багатоденний запій, я встановив собі ліміт - не більше 300 грамів на добу.

2. Раніше, якщо я починав випивати раніше 22-23 годин (тобто створювалася можливість продовження до відходу до сну), то, в переважній більшості випадків, втрачався контроль над собою, порушувалося перше правило і слідував запій. Тому другим правилом стало наступне: перша чарка - не раніше 22 годин.

3. Коли ти і зустрічаєш своїх питущих друзів (або просто знайомих) і відповідаєш згодою на пропозицію випити, ти чітко усвідомлюєш, що йдеш у запій і його похмурі наслідки для себе. В результаті з’явилося третє правило - я різко обмежив прямі контакти з питущими друзями, обмеживши їх, по можливості, до рівня спілкування по телефону і через інтернет.

4.Чим більша низка безперервних днів дозволу для себе випити, і чим менше перерва між ними, тим більша сила бажання випити на наступний день, навіть при дотриманні перших трьох правил. А тому четверте правило таке: тільки в суботу і (або) неділю, або в день свята, або (що рідше буває) 3 дні, коли свято припадає на п'ятницю або понеділок.

5. Легке відчуття "похмілля" завжди присутнє вранці наступного дня в тій чи іншій мірі, навіть при дотриманні "своєї норми". Головне ні в якому разі при цьому не порушувати другий пункт. Тоді, як правило, до другої половини дня все проходить, особливо якщо є можливість подрімати днем ​​години півтори-дві.

Але, повторюся, головна умова - не порушувати ці правила, або порушувати тільки тоді, коли є на це вагомі підстави. Поясню - пару раз в рік у мене все-таки відбуваються зриви, але я йду на них свідомо, чітко усвідомлюючи можливі наслідки. Це відбувається у випадках, які я і називаю вагомими причинами. Я не буду називати свої особисті причини зривів, а для наочності наведу кілька, загальних для всіх: зустріч друга, якого не бачив ... цять років; зустріч одн ... ів з приводу річниці закінчення навчального закладу; вагомий життєвий негативний фактор (наприклад, смерть близької людини). Загалом кожен це коло визначає для себе індивідуально.

На закінчення скажу, що, звичайно, це не панацейний метод і зовсім не позбавляє від залежності від пристрасті в повному розумінні цього слова. Але, по-перше, радикального методу лікування від цього немає (особиста думка); по-друге, мало знайдеться людей, які п'ють, що володіють достатньою силою волі сказати радикальне "ні" випивці раз і назавжди; і по-третє цей метод дозволяє мені вже кілька років не скотитися остаточно в безодню алкоголізму до його останньої стадії, і не деградувати до тієї міри, при якій потреба в алкоголі витіснила далеко на задній план всі інші нормальні потреби людини, хоча стаж у мене досить пристойний і до цього я пройшов практично через всі нині існуючі методи "лікування" алкогольної залежності. Методу лікування від цього захворювання на сьогодні не існує, є тільки метод повної відмови, і методики обмеження (в тому числі і мій метод компромісу). Хто знає інший варіант, поділіться, випробую на практиці.

джерело: www.doktornarabote.ru

Ефективне лікування алкоголізму

Кваліфікована наркологічна допомога

Черкаси. Черкаська область

Обривання запою. Кодування

Еспераль. Психотерапія

Протиалкогольні препарати тривалої дії

Терапія поведінкових розладів

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!