Трохи про Венесуелу

26.01.19 23:42

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Физ._карта_ВенесуэлыВенесуела була найбагатшою країною Південної Америки. Власне багатство і зіграло погану службу. Інженери, лікарі, банкіри, підприємці і так далі  під час бурхливого зростання нафтової галузі з середини 20-го століття були «завезені». Місцева біла еліта з часів Переса Хіменеса замість того щоб ростити власний середній клас імпортувала його, як річ преміального споживання, в обмін на нафтові надприбутки. Тільки португальців там опинилося сотні тисяч, і вона не найбільша діаспора.

Власне ідея чавізма, якщо очистити її від лушпиння, це і є перерозподіл доходів від «поганих» хлопців - білої еліти, купленого елітою середнього класу, її ж «заморських хазяїв» з США і Європи - до «гарних» - індіанців, креолів , мулатів, самбо. Популярність Чавеса в народі і перші об'єктивні успіхи його правління пов'язані були саме з масштабними соціальними проектами, які почали давати доступ соціальним «жертвам» з місцевих до освіти, охорони здоров'я, чистої води, соціальної допомоги тощо. Крім того, опора на армію (а армію треба було вирвати з під контролю «білої еліти», сформувати власне офіцерство) привела до необхідності експоненціального зростання витрат на покупку лояльності силовиків.

В результаті саме необхідність експоненціального зростання витрат на все - від власної корумпованої еліти до індіанців в джунглях - обернулася катастрофою. Спочатку вигнали іноземців (щоб мати можливість продавати нафту, їм довелося заплатити компенсацію, яка додатково лягла тягарем на зовнішній борг), потім розграбували/ націоналізували великий бізнес, потім середній, потім дрібні крамниці. З точки зору теорії чавізма - це все було ОК, тому що належало не справжнім венесуельцям, а чужому національно-класовому елементу. Чавізм - це великою мірою націоналізм, про це часто забувають.

Сьогодні Венесуела - класичне failed state. Те, що там немає туалетного паперу - півбіди. Вода і електрика - по 2 години на день, ліків немає, будь-якої спеціалізованої медичної допомоги немає. Наприклад, діаліз - елементарна процедура сьогодні для розвинутих країн, не проводиться багато років, що прирекло ниркових хворих на швидку і болісну смерть. В суміжних країнах вже є мільйони біженців, а в разі продовження динаміки - їх буде значно більше - саме з цим пов'язана дружна підтримка перевороту країнами, що  межують з Венесуелою. Любителям «компаративістики» необхідно усвідомлювати, що Куба  для жителя Венесуели все одно що Швейцарія чи Норвегія для нас.

Ніколас Мадуро. Ключовою фігурою, навколо якої був консолідований режим, є не сам Мадуро, а один з лідерів невдалого першого чавесівською перевороту 1992 року, згодом ключова фігура в адміністрації Чавеса, колишній міністр всього на світі, а нині глава партії, глава «Конституційних зборів», який замінив парламент країни, як вважають, один з лідерів наркокартелю «Лос Солес», ведучий телепередач і взагалі вкрай цікава фігура Діосдадо Кабельо.

Саме Кабельо, функція якого була у забезпеченні зв'язку між усіма стовпами і попутниками чавізма - армією, партією, медіа та «білими освіченими», які присягнули Чавесу, зараз об'єктивно є справжнім лідером держави, поки Мадуро махає прапором перед телекамерою. Він веде переговори, бадьорить генералів, одночасно виступає з войовничими заявами і стверджує, що знаходиться на зв'язку з Гуайдо ( «він сказав мені, що відчуває величезний тиск з-за кордону»)       («Гуайдо: Кабельо бреше, навіть коли говорить правду») . У Кабельо немає майбутнього в світі без чавізма, він знаходиться під американськими санкціями, як організатор наркоторгівлі (заарештовано активів на 800 млн доларів), і під слідством, як організатор замаху на сенатора Марко Рубіо - найбільш послідовного критика венесуельського уряду в Штатах.

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!