Новости наркологии

Алкоголь шкідливий у будь-яких дозах

10.11.18 09:25

АЛКОГОЛЬ У дослідженні, опублікованому 3 жовтня в журналі «Алкоголізм: Клінічний і експериментальний аналіз» (Alcoholism: Clinical & Experimental Research), колектив вчених проаналізував дані, отримані від більш ніж 400 000 чоловік у віці від 18 до 85 років, і з'ясував, що помірне вживання алкоголю в кількості 1-2 «дрінка» 4 і більше разів на тиждень у порівнянні з вживанням 3 і менше разів в тиждень збільшує ризик передчасної смерті на 20%. Підвищений ризик смерті спостерігався у всіх вікових групах. (Один «дрінк» - умовна одиниця виміру спожитого алкоголю, приблизно рівна 14 мл. чистого спирту).

«Вважалося, що вживання однієї або двох порцій продуктів, що містять алкоголь, в день не несе серйозної шкоди для здоров'я. Деякі дослідження навіть стверджували, що помірний прийом етанолу може вплинути на організм позитивно», - зауважує перший автор роботи Сара М. Хартц. «Однак тепер нам відомо, що навіть незначні дози здатні підвищити ризик смерті».

Доктор Хартц вважає: незважаючи на те, що попередні дані демонстрували позитивний вплив помірного вживання алкоголю на серцево-судинну систему, вся можлива потенційна користь нівелюється іншими ризиками. Колектив дослідників провів оцінку ризиків розвитку патології серцево-судинної системи і виникнення онкологічних захворювань і виявив, що, хоча в деяких випадках дійсно знижувалася вірогідність розвитку захворювань серцево-судинної системи, щоденні узливання збільшували шанс розвитку раку, і як наслідок, смерті.

«Один або два дрінка не більше 4 днів на тиждень, за деякими даними, охороняли від серцево-судинних захворювань, проте щоденне вживання зводить цей ефект нанівець», - стверджує доктор Хартц. «Будь-які дози етанолу шкідливі, коли мова йде про ризик розвитку онкології».

Доктор Хартц і її колеги сфокусувалися на аналізі двох великих груп 340 668 чоловік у віці 18-85 років, що беруть участь в національній програмі дослідження здоров'я, і ще 93 653 людини, які проходили спостереження в амбулаторії за програмою допомоги ветеранам.

«Збільшення ризику смерті на 20% має величезне значення серед літніх людей, які і так перебувають у зоні підвищеного ризику», - пояснює доктор Хартц. «Смертність серед молодих людей у ​​віці 20-30 років невелика, але збільшення її на 20% все одно значимо. Старіння підвищує ризик смерті, тому збільшення шансів померти на 20% у віці 75 років означає набагато більшу кількість летальних випадків, ніж у віці 25 років».

Доктор Хартц передбачає, що з розвитком персоналізованої медицини терапевти будуть рекомендувати людям з сімейною історією хвороб серця і судин вживати алкоголь зрідка і нерегулярно, а пацієнтам з онкологією в сімейному анамнезі порадять зовсім від нього утриматися.

«При складанні персональних медичних рекомендацій можуть бути ситуації, при яких помірні узливання можуть бути корисні. Однак, в цілому я вважаю, що пора перестати вважати келих вина в день здорової звичкою», - зазначає доктор Хартц.


Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 

Що буде, якщо мало спати

04.11.18 08:52

sleep-regression Сон - базова потреба організму, і в сучасному світі більшість людей не отримує сну достатньо. Школярі не справляються з навчанням і сплять на уроках, студентам важко вчитися (а деякі ще й працюють) і вони пропускають навчання, а дорослі люди втомлюються на роботі і не можуть нормально виспатися.

І все ж: скільки потрібно спати, щоб виспатися? Немає стандартного часу. Кожній людині потрібно своя кількість часу. Наприклад, Ілон Маск, глава компаній SpaceX і Tesla, спить по 3-5 годин на день і, як він недавно зізнався, він дуже втомлюється від цього.

Деяким вистачає по 4 години, деякі можуть висипатися за 6-7. Комусь може не вистачати і 11, це залежить від внутрішніх особливостей організму - швидкого або повільного метаболізму, мозкової активності, навіть настрою і бажання працювати - саме тому Маск спить по 4 години, він дуже любить свою роботу і якби не необхідність у сні, він би працював 24 години на добу.

Як визначити, скільки вам потрібно для сну? Для початку потрібно прибрати існуючий недосип і вставати без будильника, при цьому лягати не надто пізно (10-11 годин вечора). Організм сам вибере час, коли йому прокидатися. Цей час і покаже як планувати свій день.

Але що буде, якщо не витрачати потрібний організму час на сон? Що відбувається з організмом в цілому?

1. Підвищується ризик онкологічних захворювань, особливо раку прямої кишки і грудей. Ваша шкіра не встигає відновлюватися від ран і каліцтв, сонячних опіків і навіть старіння клітин.

2. Підвищуються ризики серцевих захворювань. В одному з досліджень група випробовуваних не спала протягом 88 годин, і за це час їх артеріальний тиск сильно зріс. І навіть у тих, кому дозволялося спати 4 години, пульс і тиск були куди більше, ніж у тих, хто спав по 8 годин. Крім цього, у тих, хто не спав взагалі, спостерігалися високі концентрації С-реактивного білка (маркера підвищеного ризику серцевих захворювань)

3. У втомлених людей слабшає імунна система. Ранку або подряпину організм без проблем залікує, але з інфекцією йому буде впоратися набагато важче. Підвищується шанс захворіти на холоді або в вогкості.

4. Збільшується ризик виникнення діабету 2 типу, навіть якщо люди не страждають ожирінням і не переїдають мучного. Організм перестає виробляти інсулін, і його доводиться вводити вручну, щоб не померти.

5. При недосипі не встигають рости м'язи і кісткові тканини. В організмі відбуваються гормональні збої, через це процеси енергообміну і обміну речовин йдуть з помилками. Крім цього, організм гірше переносить хронічний біль.

6. Вже накопичилося досить багато досліджень, які пов'язують регулярний поганий сон з розвитком хвороби Альцгеймера. Сон допомагає вивести білки класу бета-амілоїдів з мозку, а їх вважають головними винуватцями хвороби Альцгеймера (вони утворюють амілоїдні бляшки).

7. Частіше з’являються головні болі, при цьому ніхто не знає до кінця, чому це відбувається. Найчастіше відбуваються помилки в генетичному коді. Вони мають властивість накопичуватися, так що при передачі ДНК своїм нащадкам у них будуть всі помилки, які ви накопичили через відсутність здорового сну. Достатньо всього тижня поганого сну, і у вас є як мінімум одне пошкодження вихідного генетичного коду.

8. Через сонливість людина гірше вчиться і запам'ятовує інформацію, а також від цього страждає короткострокова пам'ять. Саме тому школярі і студенти, у яких цикл сну не збігається з циклом навчання, гірше вчаться. Наприклад, тести в американських школах показали, що якщо починати навчальний день не з 8:00, а з 9:00, то продуктивність школярів значно зростає.

А ті, хто спить занадто багато, можете не радіти: у вас страждає довгострокова пам'ять, особливо у літніх людей. Спати потрібно в міру; не багато і не мало.

9. Ні для кого не секрет, що недолік сну веде до дратівливості. Чим більше людина хоче спати, тим гірше вона реагує на подразники і збудники. Також у неї падає концентрація уваги, вона стає незграбною. Таких людей легше вивести з себе, часто вони не можуть прийняти правильне рішення. Можуть виникати проблеми зі слухом, зором і навіть промовою. Нарешті, відбувається більше аварій на дорогах.

10. При недосип падає сексуальна активність. Тестостерон - один з найважливіших гормонів, що відповідає за бажання жінок і чоловіків. Здоровий сон підвищує його вироблення, а поганий сон (ось сюрприз) знижує. Так що іноді коли одному партнеру хочеться побути наодинці з іншим, другому хочеться просто спати.

Ну і нарешті: ті люди, які сплять менше, ніж передбачалося, мають всі шанси померти раніше тих, у кого здоровий сон. Лягайте спати раніше і прокидайтеся вчасно, і тоді проживете на 5-10 років довше!

Сон - базова потреба людини, і спати потрібно, просто обов'язково. І ще краще буде, якщо ви будете спати стільки, скільки потрібно організму!

Ефективне лікування алкоголізму

Кваліфікована наркологічна допомога

Черкаси. Черкаська область

Обривання запою. Кодування

Еспераль. Психотерапія

Протиалкогольні препарати тривалої дії

Терапія поведінкових розладів

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 

 

 

Не зоупотребляйте алкоголем

09.10.18 21:53

57_2013.08.21_Нотюрморт

Алкоголь занимает одно из ведущих мест среди причин смертности людей во всем мире. Кроме того, безопасной дозы алкоголя не существует - алкоголь в любом случае навредит здоровью.

Об этом говорится в выводах глобального исследования медиков-членов международной коллаборации Global Burden of Diseases. Они исследовали последствия употребления алкоголя в 195 местах планеты, для исследования взяли данные с 1990 до 2016 года.

В поле изучения влияния алкоголя на человека попали лица от 15 до 49 лет.

Употребление алкогольных напитков способствует развитию острых и хронических заболеваний, включая различные виды рака. В то же время ученые отметили, что умеренное употребление алкоголя может даже помочь людям, которые имеют ишемическую болезнь сердца или диабет.

Согласно выводам исследования на планете каждый третий человек употребляет алкогольные напитки.

Ученые узнали, что ежегодно от алкоголя умирают 2,2% женщин и 6,8% мужчин. Среди людей среднего возраста эти цифры увеличиваются почти вдвое.

Кроме того, исследователи подсчитали риски заболеваемости или развития определенных болезней из-за употребления алкоголя. Так, алкогольные напитки могут повлиять на развитие 23 заболеваний, среди которых сердечно-сосудистые заболевания, рак, цирроз печени, панкреатит и другие. Каждая дополнительная доза алкоголя увеличивает риск их развития.

Несмотря на то, что минимальные дозы алкоголя могут предупредить определенные заболевания, в долгосрочной перспективе его употребления все равно будет вредным для здоровья.

Это исследование было опубликовано в недельном обозрении медицинского журнала The Lancet, который считается одним из самых престижных в мире.

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 


Страница 1 из 147