Новости наркологии

Експерти назвали найбільш токсичні рідини для вейпів

13.05.18 13:37

1512034499 Електронні сигарети містять суміш токсичних хімічних речовин, які можуть завдати шкоди здоров'ю. Група дослідників з США надала нові докази, що вейпи не є нешкідливою альтернативою звичайним сигаретам. Вони опубліковані в PLoS Biology.

Рідини для електронних сигарет складаються з пропіленгліколю, рослинного гліцерину, нікотину і хімічних добавок для ароматизації. На ринку близько 7,7 тисяч таких рідин. Команда вчених з Медичної школи Університету Північної Кароліни розробила систему для швидкої оцінки їх токсичності. Вони виявили, що перші дві складові рідини навіть в малих дозах зменшують ріст клітин. Протестувавши 148 найбільш поширених складів для вейпіов, дослідники з'ясували, що чим більше хімічних речовин в рідині, тим більш токсичними вони стають. Причому найбільшу токсичність показали ароматичні сполуки ваніліну і ціннамальдегіда (кориця), які широко використовуються в вейпах.

«Ми виявили, що інгредієнти рідини для вейпів надзвичайно різноманітні, а деякі з них більш токсичні, ніж сам нікотин, а також пропіленгліколь і рослинний гліцерин», - сказав провідний автор дослідження Роберт Таран. Вчені сподіваються, що розроблена ними методика допоможе в роботі регулюючим органам.

Джерело: http://journals.plos.org/plosbiology/


Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование

Стационарное и амбулаторное лечение

Поддержка в ремиссии

Эспераль. Психотерапия

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 

Міфи про здоров'я, з якими пора розлучитися

13.05.18 09:33

Hyocheon Jeong_6_міні Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76


1. Пробу Манту не можна мочити

Вважається, що вода, яка потрапила на шкіру, може вплинути на реакцію організму, через що плямка від уколу збільшиться в розмірах і дасть привід запідозрити туберкульоз. Однак це не так.

Ін'єкція туберкуліну вводиться в глибокі шари шкіри. Проникнути туди, а відповідно, і вплинути на реакцію, вода не може. Саме тому в рекомендаціях експертів Tuberculin Skin Testingнет немає ніяких обмежень з приводу купання після манту. Медики просять лише по можливості не терти і не дряпати місце уколу.

2. Ранки і подряпини потрібно обробляти перекисом водню

Вважається, що перекис дезінфікує і прискорює загоєння. Насправді ж тривідсотковий розчин перекису водню (Н2О2), який часто зустрічається в домашніх аптечках першої допомоги, з точки зору обробки ран практично не потрібен.

Доказів того, що перекис ефективний для загоювання засіб, вчені не знайшли. Що стосується знезаражувальних властивостей, то дослідження ще ведуться. Однак уже є інфомація, що перекис (як, до речі, і йод) з антисептичної точки зору не кращий вибір. Справа в тому, що багато мікроорганізмів містять ферменти, які швидко відключають дію Н2О2, тому зменшення числа бактерій носить лише короткочасний характер.

Втім, зовсім списувати перекис з рахунків не варто: вона ефективна для механічного очищення ран. Приблизно так само, як і чиста проточна вода.

3. Противірусні препарати рятують від застуди

На жаль немає. Противірусних засобів, які могли б запобігти або полегшити перебіг ГРВІ та застуди, на сьогоднішній день не існує. Ефективність обмеженого числа препаратів підтверджена лише при грипі типу А. Вони полегшують симптоматику і скорочують час хвороби приблизно на добу, що, погодьтеся, не так вже й багато. Однак респіраторні інфекції їм не по зубам.

Крім того, противірусні таблетки можуть бути небезпечні для здоров'я, і ​​це теж треба враховувати.

4. Зір псується від читання при тьмяному світлі

Очам читання в напівтемряві не дуже подобається - це факт. При поганому освітленні доводиться напружувати очні м'язи і пильніше вдивлятися в текст. Через це частота моргань стає нижче, а слизова оболонка сухою. В результаті очі швидше втомлюються. Читати при поганому освітленні справді незручно. Але це не привід для будь-яких необоротних наслідків для зорової системи.

5. Перед тренуванням потрібна розтяжка

Якщо ви збираєтеся пробігти стометрівку швидше Усейна Болта або прямо сьогодні підняти рекордний для себе вагу, то додатково підготувати м'язи до екстремальних навантажень не буде зайвим.

Але за великим рахунком розтяжка марна. Вона не має значного впливу ні на інтенсивність больових відчуттів після тренування, ні на запобігання травм. А в деяких випадках, якщо розтяжка надмірно інтенсивна, вона ще й погіршує м'язову силу і результат тренувань.

Все вищеописане стосується виключно розтяжки, а не розминки перед тренуванням в цілому. Попередній розігрів для м'язів все-таки бажаний. Тільки додатково тягнути їх ну зовсім необов'язково.

6. У свіжих фруктах міститься більше поживних речовин, ніж в заморожених

Заморожені фрукти та овочі мають рівно ті ж корисні властивості, що і свіжі. Причина полягає в тому, що їх заморожують відразу після збору врожаю, коли поживна цінність зелені найбільш висока. А деякі заморожені плоди: наприклад, кукурудза, чорниця і стручкова квасоля - навіть перевершують свіжі з точки зору змісту вітамінів.

У будь-якому випадку заморожені фрукти та овочі корисніші того продукту, який полежав на прилавку або в коморі хоча б день-два: тепло і відносна вологість повітря сприяють втраті поживної цінності.

Зелений горошок втрачає близько половини вітаміну С протягом 24-48 годин після збору.

7. Продукти з високим вмістом холестерину шкідливі

Взагалі-то холестерин не шкідливий, а, навпаки, життєво необхідний. Він забезпечує стабільність клітинних мембран всіх живих організмів на Землі. А крім того, бере участь у виробленні вітаміну D під дією сонячних променів, стероїдних гормонів, включаючи кортизол, прогестерон, естрогени і тестостерон. Популярне видання HuffingtonPost свого часу опублікувало велику статтю про те, наскільки незаслужено демонізували холестерин.

Холестерин, який міститься в їжі, не збирається руйнувати ваше здоров'я і не робить ні найменшого впливу на стан серцево-судинної системи.

Коли медики говорять про підвищенний холестерин, вони не мають на увазі кількість цієї речовини в продуктах харчування. Мова йде виключно про холестерин, який циркулюює в крові.

Порушення обміну холестерину в організмі - ось основне зло. І щоб не допустити його, рівень холестерину в крові рекомендується контролювати. Робиться це не шляхом якихось харчових обмежень, а профілактичними методами: за допомогою регулярних аналізів крові і консультацій з терапевтом.

lifehacker.ru

 

Гройсман прокомментировал начало внедрения реформы

31.03.18 14:08

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!what_doctors_worry_about_2461863239 Премьер-министр Украины Владимир Гройсман прокомментировал начало внедрения реформы медицины и считает, что ситуация изменится к лучшему за 3-5 лет.

«Мы только начинаем проводить медицинскую реформу. Я знаю, что нам нужны годы для строительства качественной системы здравоохранения. Этим занимаются развитые страны десятилетиями. Считаю, что за три-пять лет мы изменим ситуацию. Уже в следующем году ситуация должна улучшиться», - заявил Владимир Гройсман во время заседания Кабинета Министров Украины.

Владимир Гройсман напоминает, что изменения, которые внедряются в медицинской отрасли, не предусматривают оплату медицинских услуг пациентом.

«Наоборот, мы хотим сделать так, чтобы люди не платили. Люди сегодня платят, вчера платили, год назад платили. Мы хотим это изменить и изменим. Я понимаю, что в процессе развития этой системы возможен некоторый дискомфорт, но все может быть очень просто. Важно, чтобы мы с пониманием и терпением относились к этому вопросу, и мы с вами получим качественную новую систему», - считает глава правительства.

Старт подписной кампании между врачами и пациентами запланирован на второе апреля. Даты завершения кампании, как таковой, нет, ведь население постоянно менять врачей, кого искать; врачи менять место работы и тому подобное.


Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 


Страница 1 из 140