Новости наркологии

Неінфекційна епідемія XXI століття

01.02.19 23:57

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ОЖИР

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

ВООЗ назвала ожиріння «неінфекційною епідемією XXI століття»? Чому? Тому що жодної іншої хворобою люди не хворіють так часто, як ожирінням. У світі близько 2 мільярдів чоловік, що мають надмірну вагу, і понад 600 тисяч страждають на ожиріння. Зокрема, в Україні майже кожен четвертий (23% населення) має ожиріння, а приблизно кожен другий (56-57%) - надмірну вагу.

- В першу чергу це пов’язано  з неправильним способом життя, адже спадковість не змінюється - змінюються фактори зовнішнього середовища. Не так давно ВООЗ опублікувала дані про те, наскільки збільшилася середня кількість калорій на людину в день в усьому світі. Якщо 13-15 років тому воно становила 2 900 кілокалорій, то зараз це близько 3 400 кілокалорій. Показова і ситуація з ожирінням в тих країнах, де хвороба ніколи не була так поширена, як з появою фастфуду, - це Японія, країни Середземномор'я.

Чи може повна людина бути здоровою?  Лікарі ділять людей з надмірною вагою на пацієнтів з надмірною масою тіла і пацієнтів з тим чи іншим ступенем ожиріння.

Ожиріння - це захворювання відповідно до Міжнародної класифікації хвороб (МКБ). І воно відрізняється не тільки ступенем, але і типом відкладення надлишкового жиру. Так, ожиріння може бути по типу «яблука», коли жир відкладається у верхній половині тіла, переважно в зоні живота, або по типу «груші», коли жир накопичується в основному в області стегон і сідниць. Зустрічається також змішаний тип ожиріння.

Іноді ожиріння може не проявлятися будь-якими порушеннями. У цьому випадку хвороба називають «метаболічно здоровим ожирінням». Але найчастіше воно супроводжується цукровим діабетом другого типу, артрозами, жовчнокам'яною хворобою, серцево-судинними захворюваннями (артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, дисліпідемія), різними порушеннями репродуктивної функції (аж до безпліддя), порушенням дихання уві сні (синдром обструктивного апное сну) .

Поставити діагноз «ожиріння» просто: достатньо розрахувати індекс маси тіла. Якщо він більше 30, можна говорити про наявність ожиріння. Правда, це може бути застосовано не до всіх: для обчислення ІМТ дитини, літньої людини, професійного спортсмена і вагітної жінки використовуються інші формули.

Зазвичай ІМТ розраховується так: він дорівнює масі тіла (в кілограмах), поділеній на зростання (в квадратних метрах. Наприклад, ріст 170 см, а в квадратних метрах це 1,72). Нормальним вважається ІМТ, рівний 18,5-24,9. При ІМТ 25,0-29,9 говорять про надмірну масу тіла, в разі 30,0-34,9 - про ожиріння першого ступеня, при 35,0-39,9 - про ожиріння другого ступеня, а при ІМТ більше 40 - про ожиріння третього ступеня, його ще називають морбідним.

Звідки береться ожиріння? Ожиріння буває первинним і вторинним. Останнє становить не більше 5% всіх випадків захворювання. Таке ожиріння спровоковано гормональною хворобою, вилікувавши яку ви можете повернути вага в норму.

Однак в більшості випадків ожиріння є первинним. Воно обумовлено генетично, але винна не тільки спадковість. На неї накладаються фактори зовнішнього середовища: неправильне харчування, низьке фізичне навантаження, поганий нічний сон. Зазвичай люди з зайвою вагою думають, що у них вторинне ожиріння - «порушений обмін речовин», але це не так: обмін речовин порушується через ожиріння, а не навпаки.

Ви запитаєте – якщо скарг немає, можна спокійно жити з перевищенням ІМТ і нічого не робити? Все залежить від того, які у вас плани на життя. Якщо вага тіла влаштовує, якщо не мучить задишка при навантаженні, якщо немає частої спраги й сухості в роті, а також проблем з опорно-руховим апаратом, то жити спокійно можна, не пропускаючи при цьому планові візити до лікаря. Тому що, якщо порушень немає сьогодні, це не означає, що вони не з'являться завтра.

А що робити, щоб не пропустити захворювання?  Потрібно хоча б час від часу вимірювати артеріальний тиск - гіпертонія часто сигналізує про проблему. А також здавати аналіз на визначення рівня холестерину і цукру в крові - не рідше одного разу на рік за умови, що вас нічого не турбує. Зазначу, що якщо людина з надмірною вагою хропе уві сні або має апное сну (зупинки дихання під час нічного відпочинку), то в першу чергу знадобиться діагностика і корекція саме цих порушень. В іншому випадку лікування багатьох інших захворювань і зниження ваги будуть малоефективні.
 

Про краватки

28.01.19 21:03

!!!!!!Краватка Носіння краватки загрожує порушеннями в кровопостачанні мозку - про це заявили німецькі вчені з Медичного центру Університету Шлезвіг-Гольштейна. За словами науковців фахівців, до сих пір точно невідомо можливі негативні наслідки носіння краваток - на сьогодні вплив цього аксесуара на людський організм все ще залишається маловивченим.

Краватка вважається обов'язковою деталлю зовнішнього вигляду для державних службовців, банківських і біржових працівників, його наявність вимагають різні переговори і офіційні заходи. Вчені висловилися про те, що чоловікам, які за службовим становищем чи професією повинні постійно носити краватки, цей аксесуар загрожує розвитком порушень в мозку, пов'язаним з його негативним впливом на кровопостачання.

«Носіння краватки може негативно позначитися на кровопостачанні мозку і завдати шкоди організму», - констатували дослідники.

Фахівцями було проведено дослідження за участю 30 осіб. Їх поділили на дві групи: в одній носили краватку цілий день, в другій не надягали зовсім. Підсумок експерименту виявився таким: в першій групі було зафіксовано порушення церебральної циркуляції крові.

Дослідники резюмували: найбільш негативний ефект від носіння краватки пов'язаний зі стисненням сонної артерії і яремних вен. Володарям «краваткових» професій вони рекомендують час від часу знімати краватки.

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 

Про аспірін

28.01.19 17:25

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ASPIRIN Журнал JAMA повідомив про відкриття вчених, які проаналізували дані 13 досліджень за участю понад 164 тисяч осіб, і прийшли до висновку, що аспірин може бути небезпечним для життя, так як має побічний ефект. Дійсно, його щоденний прийом може знизити ризик серцевого нападу або інсульту, - але в той же час аспірин може викликати внутрішні кровотечі.

Аспірин розріджує кров і може викликати внутрішню кровотечу. Таке ускладнення зустрічається досить рідко, але є загрозою для життя », - наводиться в JAMA думка британських вчених.

В ході досліджень, які були проаналізовані ними, частина добровольців регулярно приймала аспірин, а частина брала плацебо. Максимальна доза аспірину, яка призначалася лікарями, не перевищувала 100 мг.

Середній вік осіб, що досліджувались, склав 62 роки (від 53 до 74 років). П'ятирічні спостереження показали, що в групі, що приймала аспірин, абсолютний ризик смерті від серцевих нападів, інсультів або серцево-судинних захворювань знизився на 0,38%, - проте при цьому збільшився ризик небезпечних для життя кровотеч, на 0,47%.

В результаті автори роботи постулювали: до прийом аспірину потрібно ставитися з обережністю, і перш за все в літньому віці. Якщо порушень в роботі серця і судин не спостерігається, приймати аспірин «для профілактики» не потрібно, вважають експерти.

«Профілактика аспірином може бути корисна лише за умови, що ризик серцевого нападу в найближчі роки становить не менше 10% і при цьому відсутні проблеми зі згортанням крові», - підкреслили дослідники.

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 


Страница 1 из 151