Про дію Вітаміну В17

02.09.17 09:46

В17 Вітамін В17 (Лаетраль, Летра, Амігдалін) - один з найбільш суперечливих "вітамінів" останніх десятиліть. З хімічної точки зору це речовина є з'єднанням двох молекул цукру (бензолдегіда і ціаніду), під назвою "Амігдалин", яким багаті кісточки абрикосів. Вітамін В17 називають "досконалим хіміотерапевтичним агентом", який вибірково діє на клітини: вбиває ракові і не шкодить здоровим. Ще в Давньому Єгипті і Китаї гіркий мигдаль використовувався як ліки. У 1802 році один хімік отримав з нього синильну кислоту, а в 1830-ті роки вчені з'ясували, що вона утворюється при розпаді амігдаліна. У 1952 році доктор Ернст Кребс модифікував процес отримання амігдаліна з абрикосових кісточок, назвав продукт лаетраль і заявив, що його протираковий ефект набагато сильніше, ніж думали раніше. Починаючи з 1957 року дію лаетраль було кілька разів перевірено в експериментах на тваринах з прищепленої карциномою, лейкемію, саркомою, лімфомою і меланому, але жоден з них не підтвердив протипухлинну активність цієї речовини. У 1970-ті роки альтернативне лікування раку за допомогою Вітаміну В17 було надзвичайно популярно, один доктор заявив, що пролікував 30 тисяч хворих і отримав чудові результати. Говорячи про ефективність боротьби Вітаміну В17 з раком, деякі дослідники посилаються на народності, що живуть біля річки Хунци на північному заході Індії і в азіатських горах Каракорум, які споживають в їжу багато лаетралю і начебто не хворіють на рак. Цьому вчені пропонують два пояснення. Перше: ракові клітини витягують з лаетралю ціанід, труяться їм і гинуть. Друге: рак виникає від нестачі в організмі вітаміну В17, отже, якщо його заповнити, хвороба зникне. Втім, лаетраль пропонують для лікування не тільки раку, але і артриту, а також гіпертонії. Однак Вітамін В17 відкидається Адміністрацією по харчових продуктах і ліках США, яка провела клінічні випробування під егідою Національного ракового інституту (NCI), але доказів ефективності цієї речовини в боротьбі з раком так і не отримала. У Штатах лаетраль заборонили на підставі того, що ця речовина може бути отруйним через вміст в ньому ціаніду.
Джерела Вітаміну В17
Невелику кількість Вітаміну В17 виявлено в кісточках абрикосів, персиків, яблук, вишень, слив. Зерно і гіркий мигдаль також містять лаетраль.
Роль Вітаміну В17
В організмі людини Вітамін В17 має деякі протиракові властивості: притягається до ракових клітин, в яких міститься бета-глюкозидази, знищує їх, не руйнуючи здорову тканину. Створюється враження наявності в ньому специфічних якостей щодо попередження та стримування ракових захворювань. Крім того, ця речовина діє як болезаспокійливий засіб - покращує обмінні процеси, уповільнює процес старіння.
Дефіцит Вітаміну В17
Симптоми дефіциту вітаміну В17:  підвищена сприйнятливість до раку;  стомлюваність.
Дозування і побічні ефекти
Звичайна доза становить від 200 до 1000 мг. Згідно "Альманаху Харчування", від 5 до 30 кісточок абрикоса, з'їдені протягом дня, але ні в якому разі ні за один прийом, можуть бути хорошою профілактичної дозою. Однак не переборщіть з плодовим насінням: в них міститься і вкрай небезпечна речовина - глікозид амигдалина. У шлунку він розщеплюється з виділенням синильної кислоти (сильної отрути). Найбільше глікозиду міститься в насінні гіркого мигдалю - до 3,5%, а в яблучних - близько 0,6%. Синильна кислота блокує клітинне дихання і вироблення енергії в клітинах, а при дозі 60 мг здатна в лічені секунди привести до задухи. Особливо небезпечна вона дітям. Послабити дію отрути можна прожарюванням і додаванням цукру. Є думка, що небезпека кісточок сильно перебільшена, адже загальна концентрація отруйних речовин дуже мала. Але в будь-якому випадку зловживати поїданням плодових насіння не слід.  Якщо бажаєте поекспериментувати на собі, то попередньо проконсультуйтеся з лікарем.

Під торговою назвою «лаетріл» (англ. Laetril) амигдалин пропагується представниками «нетрадиційної медицини» як вітаміноподібній препарат (так званий Вітамін B17) і протираковий засіб. На цій посаді він категорично відкидається науковим і медичним співтовариством, зокрема Управлінням з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA), Американським онкологічним товариством, Американською медичною асоціацією (AMA) як токсичний і як такий, що не має протипухлинної дії. Відомі випадки отруєння «лаетрілом», в тому числі при прийомі його в комбінації з високими дозами вітаміну C, який знижує в тканинах рівень цистеїну, який зв'язує in vivo ціаністий водень.


Эффективное лечение алкоголизма

Черкассы. Черкасская область

Кодирование. Антиалкогольные препараты длительного действия

Подшивка. Гипносуггестивная терапия

(0472) 56-00-76; 096-966-7318Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!