Эффективное лечение зависимостей Новости наркологии Міфи про здоров'я, з якими пора розлучитися

Міфи про здоров'я, з якими пора розлучитися

13.05.18 09:33

Hyocheon Jeong_6_міні Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76


1. Пробу Манту не можна мочити

Вважається, що вода, яка потрапила на шкіру, може вплинути на реакцію організму, через що плямка від уколу збільшиться в розмірах і дасть привід запідозрити туберкульоз. Однак це не так.

Ін'єкція туберкуліну вводиться в глибокі шари шкіри. Проникнути туди, а відповідно, і вплинути на реакцію, вода не може. Саме тому в рекомендаціях експертів Tuberculin Skin Testingнет немає ніяких обмежень з приводу купання після манту. Медики просять лише по можливості не терти і не дряпати місце уколу.

2. Ранки і подряпини потрібно обробляти перекисом водню

Вважається, що перекис дезінфікує і прискорює загоєння. Насправді ж тривідсотковий розчин перекису водню (Н2О2), який часто зустрічається в домашніх аптечках першої допомоги, з точки зору обробки ран практично не потрібен.

Доказів того, що перекис ефективний для загоювання засіб, вчені не знайшли. Що стосується знезаражувальних властивостей, то дослідження ще ведуться. Однак уже є інфомація, що перекис (як, до речі, і йод) з антисептичної точки зору не кращий вибір. Справа в тому, що багато мікроорганізмів містять ферменти, які швидко відключають дію Н2О2, тому зменшення числа бактерій носить лише короткочасний характер.

Втім, зовсім списувати перекис з рахунків не варто: вона ефективна для механічного очищення ран. Приблизно так само, як і чиста проточна вода.

3. Противірусні препарати рятують від застуди

На жаль немає. Противірусних засобів, які могли б запобігти або полегшити перебіг ГРВІ та застуди, на сьогоднішній день не існує. Ефективність обмеженого числа препаратів підтверджена лише при грипі типу А. Вони полегшують симптоматику і скорочують час хвороби приблизно на добу, що, погодьтеся, не так вже й багато. Однак респіраторні інфекції їм не по зубам.

Крім того, противірусні таблетки можуть бути небезпечні для здоров'я, і ​​це теж треба враховувати.

4. Зір псується від читання при тьмяному світлі

Очам читання в напівтемряві не дуже подобається - це факт. При поганому освітленні доводиться напружувати очні м'язи і пильніше вдивлятися в текст. Через це частота моргань стає нижче, а слизова оболонка сухою. В результаті очі швидше втомлюються. Читати при поганому освітленні справді незручно. Але це не привід для будь-яких необоротних наслідків для зорової системи.

5. Перед тренуванням потрібна розтяжка

Якщо ви збираєтеся пробігти стометрівку швидше Усейна Болта або прямо сьогодні підняти рекордний для себе вагу, то додатково підготувати м'язи до екстремальних навантажень не буде зайвим.

Але за великим рахунком розтяжка марна. Вона не має значного впливу ні на інтенсивність больових відчуттів після тренування, ні на запобігання травм. А в деяких випадках, якщо розтяжка надмірно інтенсивна, вона ще й погіршує м'язову силу і результат тренувань.

Все вищеописане стосується виключно розтяжки, а не розминки перед тренуванням в цілому. Попередній розігрів для м'язів все-таки бажаний. Тільки додатково тягнути їх ну зовсім необов'язково.

6. У свіжих фруктах міститься більше поживних речовин, ніж в заморожених

Заморожені фрукти та овочі мають рівно ті ж корисні властивості, що і свіжі. Причина полягає в тому, що їх заморожують відразу після збору врожаю, коли поживна цінність зелені найбільш висока. А деякі заморожені плоди: наприклад, кукурудза, чорниця і стручкова квасоля - навіть перевершують свіжі з точки зору змісту вітамінів.

У будь-якому випадку заморожені фрукти та овочі корисніші того продукту, який полежав на прилавку або в коморі хоча б день-два: тепло і відносна вологість повітря сприяють втраті поживної цінності.

Зелений горошок втрачає близько половини вітаміну С протягом 24-48 годин після збору.

7. Продукти з високим вмістом холестерину шкідливі

Взагалі-то холестерин не шкідливий, а, навпаки, життєво необхідний. Він забезпечує стабільність клітинних мембран всіх живих організмів на Землі. А крім того, бере участь у виробленні вітаміну D під дією сонячних променів, стероїдних гормонів, включаючи кортизол, прогестерон, естрогени і тестостерон. Популярне видання HuffingtonPost свого часу опублікувало велику статтю про те, наскільки незаслужено демонізували холестерин.

Холестерин, який міститься в їжі, не збирається руйнувати ваше здоров'я і не робить ні найменшого впливу на стан серцево-судинної системи.

Коли медики говорять про підвищенний холестерин, вони не мають на увазі кількість цієї речовини в продуктах харчування. Мова йде виключно про холестерин, який циркулюює в крові.

Порушення обміну холестерину в організмі - ось основне зло. І щоб не допустити його, рівень холестерину в крові рекомендується контролювати. Робиться це не шляхом якихось харчових обмежень, а профілактичними методами: за допомогою регулярних аналізів крові і консультацій з терапевтом.

lifehacker.ruПонравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!