Эффективное лечение зависимостей Новости наркологии Як в Ісландії підлітків відучили пити і палити

Як в Ісландії підлітків відучили пити і палити

05.08.18 19:24

Исландия подростки В Ісландії вчені на основі вивчення біохімічних процесів, що викликають залежність, за 20 років в кілька разів скоротили число підлітків, що палять та вживають алкоголь. Про це пише журнал Mosaic Science.

Вибір певного виду алкоголю або наркотику залежить від того, як організм людини звик боротися зі стресом. До цього висновку прийшов Харві Мілкмен, американський професор психології, який зараз викладає в Університеті Рейк'явіка. Різні речовини викликають певні біохімічні процеси в мозку, від зміни яких потім і стає залежним організм. Вчені вирішили знайти види діяльності, що стимулюють такі ж процеси в мозку природним шляхом.

«Можна перебувати в залежності не тільки від куріння чи алкоголю, але і від машини, грошей і певної їжі. Ми вирішили запропонувати підліткам дещо краще», - каже Мілкмен. Школярам пообіцяли включити в програму безкоштовні майстер-класи з будь-якого виду спорту або мистецтва, яким би вони хотіли навчитися.

Вчені припустили, що за емоційним ефектом такі заняття повинні були мати той же вплив на підлітків, що алкоголь чи куріння. Додаткові заняття три рази в тиждень були спеціально профінансовані державою. Кожному підлітку запропонували брати участь в програмі три місяці, але багато хто продовжував заняття і через п'ять років.

«Танці, музика, малювання або спорт теж викликають біохімічні процеси в мозку, які дозволяють краще справлятися зі стресом», - відзначили вчені. Щоб вирішити проблеми нікотинової та алкогольної залежності серед підлітків, владі довелося також змінити закон. В Ісландії заборонили рекламу сигарет і спиртних напоїв, а також створили спеціальні батьківські організації, які разом зі школою допомагали учням вирішувати психологічні проблеми.

«Дивно, що подібними методами досі не користуються в інших країнах», - кажуть вчені. В середині 90-х ісландські підлітки входили в число найбільш питущих в Європі. Сьогодні Ісландія очолює таблицю європейських країн, в яких тінейджери ведуть самий здоровий спосіб життя. Країні вдалося скоротити кількість підлітків, що регулярно вживають алкоголь з 48% до 5%, а тих, що палять - з 23% до 3%.

За матеріалами https://mosaicscience.com/

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!