Що буде, якщо мало спати

04.11.18 08:52

sleep-regression Сон - базова потреба організму, і в сучасному світі більшість людей не отримує сну достатньо. Школярі не справляються з навчанням і сплять на уроках, студентам важко вчитися (а деякі ще й працюють) і вони пропускають навчання, а дорослі люди втомлюються на роботі і не можуть нормально виспатися.

І все ж: скільки потрібно спати, щоб виспатися? Немає стандартного часу. Кожній людині потрібно своя кількість часу. Наприклад, Ілон Маск, глава компаній SpaceX і Tesla, спить по 3-5 годин на день і, як він недавно зізнався, він дуже втомлюється від цього.

Деяким вистачає по 4 години, деякі можуть висипатися за 6-7. Комусь може не вистачати і 11, це залежить від внутрішніх особливостей організму - швидкого або повільного метаболізму, мозкової активності, навіть настрою і бажання працювати - саме тому Маск спить по 4 години, він дуже любить свою роботу і якби не необхідність у сні, він би працював 24 години на добу.

Як визначити, скільки вам потрібно для сну? Для початку потрібно прибрати існуючий недосип і вставати без будильника, при цьому лягати не надто пізно (10-11 годин вечора). Організм сам вибере час, коли йому прокидатися. Цей час і покаже як планувати свій день.

Але що буде, якщо не витрачати потрібний організму час на сон? Що відбувається з організмом в цілому?

1. Підвищується ризик онкологічних захворювань, особливо раку прямої кишки і грудей. Ваша шкіра не встигає відновлюватися від ран і каліцтв, сонячних опіків і навіть старіння клітин.

2. Підвищуються ризики серцевих захворювань. В одному з досліджень група випробовуваних не спала протягом 88 годин, і за це час їх артеріальний тиск сильно зріс. І навіть у тих, кому дозволялося спати 4 години, пульс і тиск були куди більше, ніж у тих, хто спав по 8 годин. Крім цього, у тих, хто не спав взагалі, спостерігалися високі концентрації С-реактивного білка (маркера підвищеного ризику серцевих захворювань)

3. У втомлених людей слабшає імунна система. Ранку або подряпину організм без проблем залікує, але з інфекцією йому буде впоратися набагато важче. Підвищується шанс захворіти на холоді або в вогкості.

4. Збільшується ризик виникнення діабету 2 типу, навіть якщо люди не страждають ожирінням і не переїдають мучного. Організм перестає виробляти інсулін, і його доводиться вводити вручну, щоб не померти.

5. При недосипі не встигають рости м'язи і кісткові тканини. В організмі відбуваються гормональні збої, через це процеси енергообміну і обміну речовин йдуть з помилками. Крім цього, організм гірше переносить хронічний біль.

6. Вже накопичилося досить багато досліджень, які пов'язують регулярний поганий сон з розвитком хвороби Альцгеймера. Сон допомагає вивести білки класу бета-амілоїдів з мозку, а їх вважають головними винуватцями хвороби Альцгеймера (вони утворюють амілоїдні бляшки).

7. Частіше з’являються головні болі, при цьому ніхто не знає до кінця, чому це відбувається. Найчастіше відбуваються помилки в генетичному коді. Вони мають властивість накопичуватися, так що при передачі ДНК своїм нащадкам у них будуть всі помилки, які ви накопичили через відсутність здорового сну. Достатньо всього тижня поганого сну, і у вас є як мінімум одне пошкодження вихідного генетичного коду.

8. Через сонливість людина гірше вчиться і запам'ятовує інформацію, а також від цього страждає короткострокова пам'ять. Саме тому школярі і студенти, у яких цикл сну не збігається з циклом навчання, гірше вчаться. Наприклад, тести в американських школах показали, що якщо починати навчальний день не з 8:00, а з 9:00, то продуктивність школярів значно зростає.

А ті, хто спить занадто багато, можете не радіти: у вас страждає довгострокова пам'ять, особливо у літніх людей. Спати потрібно в міру; не багато і не мало.

9. Ні для кого не секрет, що недолік сну веде до дратівливості. Чим більше людина хоче спати, тим гірше вона реагує на подразники і збудники. Також у неї падає концентрація уваги, вона стає незграбною. Таких людей легше вивести з себе, часто вони не можуть прийняти правильне рішення. Можуть виникати проблеми зі слухом, зором і навіть промовою. Нарешті, відбувається більше аварій на дорогах.

10. При недосип падає сексуальна активність. Тестостерон - один з найважливіших гормонів, що відповідає за бажання жінок і чоловіків. Здоровий сон підвищує його вироблення, а поганий сон (ось сюрприз) знижує. Так що іноді коли одному партнеру хочеться побути наодинці з іншим, другому хочеться просто спати.

Ну і нарешті: ті люди, які сплять менше, ніж передбачалося, мають всі шанси померти раніше тих, у кого здоровий сон. Лягайте спати раніше і прокидайтеся вчасно, і тоді проживете на 5-10 років довше!

Сон - базова потреба людини, і спати потрібно, просто обов'язково. І ще краще буде, якщо ви будете спати стільки, скільки потрібно організму!

Ефективне лікування алкоголізму

Кваліфікована наркологічна допомога

Черкаси. Черкаська область

Обривання запою. Кодування

Еспераль. Психотерапія

Протиалкогольні препарати тривалої дії

Терапія поведінкових розладів

096-966-7318; (0472) 56-00-76

 

 Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!