Эффективное лечение зависимостей Новости наркологии Алкоголь шкідливий у будь-яких дозах

Алкоголь шкідливий у будь-яких дозах

10.11.18 09:25

АЛКОГОЛЬ У дослідженні, опублікованому 3 жовтня в журналі «Алкоголізм: Клінічний і експериментальний аналіз» (Alcoholism: Clinical & Experimental Research), колектив вчених проаналізував дані, отримані від більш ніж 400 000 чоловік у віці від 18 до 85 років, і з'ясував, що помірне вживання алкоголю в кількості 1-2 «дрінка» 4 і більше разів на тиждень у порівнянні з вживанням 3 і менше разів в тиждень збільшує ризик передчасної смерті на 20%. Підвищений ризик смерті спостерігався у всіх вікових групах. (Один «дрінк» - умовна одиниця виміру спожитого алкоголю, приблизно рівна 14 мл. чистого спирту).

«Вважалося, що вживання однієї або двох порцій продуктів, що містять алкоголь, в день не несе серйозної шкоди для здоров'я. Деякі дослідження навіть стверджували, що помірний прийом етанолу може вплинути на організм позитивно», - зауважує перший автор роботи Сара М. Хартц. «Однак тепер нам відомо, що навіть незначні дози здатні підвищити ризик смерті».

Доктор Хартц вважає: незважаючи на те, що попередні дані демонстрували позитивний вплив помірного вживання алкоголю на серцево-судинну систему, вся можлива потенційна користь нівелюється іншими ризиками. Колектив дослідників провів оцінку ризиків розвитку патології серцево-судинної системи і виникнення онкологічних захворювань і виявив, що, хоча в деяких випадках дійсно знижувалася вірогідність розвитку захворювань серцево-судинної системи, щоденні узливання збільшували шанс розвитку раку, і як наслідок, смерті.

«Один або два дрінка не більше 4 днів на тиждень, за деякими даними, охороняли від серцево-судинних захворювань, проте щоденне вживання зводить цей ефект нанівець», - стверджує доктор Хартц. «Будь-які дози етанолу шкідливі, коли мова йде про ризик розвитку онкології».

Доктор Хартц і її колеги сфокусувалися на аналізі двох великих груп 340 668 чоловік у віці 18-85 років, що беруть участь в національній програмі дослідження здоров'я, і ще 93 653 людини, які проходили спостереження в амбулаторії за програмою допомоги ветеранам.

«Збільшення ризику смерті на 20% має величезне значення серед літніх людей, які і так перебувають у зоні підвищеного ризику», - пояснює доктор Хартц. «Смертність серед молодих людей у ​​віці 20-30 років невелика, але збільшення її на 20% все одно значимо. Старіння підвищує ризик смерті, тому збільшення шансів померти на 20% у віці 75 років означає набагато більшу кількість летальних випадків, ніж у віці 25 років».

Доктор Хартц передбачає, що з розвитком персоналізованої медицини терапевти будуть рекомендувати людям з сімейною історією хвороб серця і судин вживати алкоголь зрідка і нерегулярно, а пацієнтам з онкологією в сімейному анамнезі порадять зовсім від нього утриматися.

«При складанні персональних медичних рекомендацій можуть бути ситуації, при яких помірні узливання можуть бути корисні. Однак, в цілому я вважаю, що пора перестати вважати келих вина в день здорової звичкою», - зазначає доктор Хартц.


Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318; (0472) 56-00-76Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!