Харчування для мозку: вуглеводи

16.05.19 15:00

Хлеб масло Щоб мозок ефективно працював, йому необхідно дуже багато енергії. Вага нашого мозку становить всього 2% від загальної маси організму, але при цьому мозок споживає приблизно 20% енергії. Більша її частина надходить з вуглеводами, які бувають двох категорій: прості і складні.

Складні містяться в злаках, бобових, овочах і фруктах. У таких продуктах також багато клітковини і вітамінів, корисних для мозку.  Продукти з високим глікемічним індексом, такі як цукор і білий хліб, викликають стрімке потрапляння глюкози в кров, це призводить до того, що рівень енергії ненадовго зростає. Потім рівень цукру в крові падає, і ми відчуваємо млявість. Це призводить до стрибків концентрації уваги і далі - до зниження продуктивності. Солодке викликає викид дофаміну і формує залежність за тим же принципом, що і будь-який наркотик.

У вівсяних крупах, пластівцях і бобових глюкоза вивільняється повільніше. Мозок поступово отримує дрібні порції, що дозволяє енергії триматися на одному стабільному рівні.

В овочах, фруктах і ягодах також містяться вуглеводи з низьким глікемічним індексом. Плюс до цього в них є антиоксиданти, які нейтралізують виробництво вільних радикалів.

Вільні радикали - основна причина вікових змін в роботі мозку. Наш організм виробляє вільні радикали кожен раз, коли клітина перетворює кисень в енергію. Надлишок вільних радикалів порушує механізм роботи клітини, а це призводить до загибелі і пошкодження тканин. Тому так важливо вживати в їжу продукти з антиоксидантами. Найбільше їх міститься в чорниці: так багато, що нейробіологи називають її мозговік. Також антиоксидантів повно в ожині, журавлині, шпинаті, броколі, авокадо, ківі.

Тут прикріплюэться список «50 найкорисніших продуктів для мозку» за версією доктора Деніела Амена - нейробіолога і нейропсіхіатора: 50 найкорисніших продуктів для мозку


Чорниця,  Волоські горіхи,  Індичка без шкіри,  Брокколі,  Сир знежирений,  Яйця,  Оливкова олія,  Цілісна пшениця,  Дикий лосось,  Тунець,  Чай зелений,  Помідори,  Морква,  Ківі,  Овес,  Мигдаль сирий,  Яблука,  Спаржа,  Авокадо,  Банани,  Боби чорні, червоні, гарбанзо,  Болгарський перець всіх кольорів,  Буряк,  Ожина,  Брюссельська капуста,  Вишня,  Курча без шкіри,  Журавлина,  Грейпфрут,  Оселедець,   Лимони,  Сочевиця,  Лайми,  Маслини,  Апельсини,  Персики,  Горіх,  Сливи,  Гранати,  Малина,  Червоний виноград,  Соя,  Шпинат,   Суниця,  Тофу,  Ямс і батат,  Йогурт непідсолоджений,  Мигдальне молоко,  Рослина медяна роса

Эффективное лечение алкоголизма

Квалифицированная наркологическая помощь

Черкассы. Черкасская область

Прерывание запоя. Кодирование.

Эспераль. Психотерапия.

Противоалкогольные препараты длительного действия

Терапия эмоционально-волевых расстройств

096-966-7318

Ефективне лікування алкоголізму

Кваліфікована наркологічна допомога

Черкаси. Черкаська область

Обривання запою. Кодування

Еспераль. Психотерапія

Протиалкогольні препарати тривалої дії

Терапія поведінкових розладів

096-966-7318

 Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!