Табак, економіка, здоров’я, людство

Оглавление
Табак, економіка, здоров’я, людство
Табак, економіка, здоров'я, людство
Все страницы

2 Табак – чи не єдиний товар, що легально продається, і який при належному використанні гарантовано наносить шкоду людині, яка його використовує.

Шкідливі наслідки вживання тютюну вже доведені, і все ж - багато хто або не знає про них, або не хоче кинути палити, або вже не може ... Якщо загроза наркоманії сьогодні усвідомлена багатьма країнами світу, а алкоголізмом страждає відносно невелика частина населення держави, то згубні наслідки епідемії паління ще не піддавались глобальній оцінці.

Доведено, що у курців з великим стажем в середньому на 22 роки менше середня тривалість життя, а рівень смертності серед них втричі вище, ніж серед некурящих. Можна вважати встановленим, що 25% хвороб, що призводять до передчасної смерті, прямо або побічно пов'язані з курінням.

Соціологічні дослідження свідчать, що значна частина курців (60-70%) намагається позбутися цієї звички, проте, на думку наркологів, залежність від тютюну може бути такою ж сильною, як і від героїну. Жодна речовина не може конкурувати з тютюном за кількістю викликаних ним смертей, так як тютюн вбиває кожного другого свого споживача.