Наслідки паління

дым от сигареты_зменшений У свій час Головний Лікар США Richard H. Carmona оприлюднив доповідь про куріння і здоров'я, і вперше заявив, що куріння викликає захворювання майже усіх внутрішніх органів людини. Через 40 років після публікації першої доповіді Головного Лікаря по курінню, який констатував, що з курінням безумовно пов'язані три серйозних захворювання, нова доповідь містила інформацію про те, що встановлений ​​зв'язок з курінням таких захворювань, як лейкемія, катаракта, пневмонія, а також рак шийки матки, нирок, підшлункової залози і шлунка.

Згідно з доповіддю, куріння вбиває щорічно 440 тисяч американців. В середньому, чоловіки що палять, скорочують своє життя на 13,2 року, а жінки, які палять втрачають 14,5 років життя. Економічні втрати США через споживання тютюну перевищують 157 млрд доларів на рік, з яких 75 млрд.  становлять прямі медичні витрати і 82 млрд. - втрати продуктивності праці.

Протягом останніх років ВООЗ і Всесвітній Банк провели глобальне дослідження шкоди, яку завдає куріння, і, як виявилося, тютюн є більш серйозною причиною смерті та інвалідності, ніж будь-яка інша хвороба сама по собі. За період з 1950 по 2000 в розвинених країнах куріння привело до  майже 62 млн. смертей. На Землі палить 1,3 млрд. населення. 300 млн. дітей, що живуть зараз,  будуть вбиті тютюном у дорослому віці.

21 травня 2003 року (напередодні Всесвітнього дня боротьби з курінням) 192 країни - члени Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в тому числі і Україна, - схвалили текст угоди «Рамкова конвенція із боротьби проти тютюну». Конвенція була ініційована ВООЗ. Причиною послужили наукові дані про реальні масштаби впливу споживання тютюну на здоров'я людей: в даний час від викликаних тютюном хвороб у світі щорічно помирає близько 5 мільйонів чоловік, що значно перевищує число тих, хто гине від тероризму і військових дій. У 20 столітті від тютюну вже загинуло більше 100 мільйонів чоловік.

• 98% смертей від раку гортані - у курців

• 96% смертей від раку легенів - у курців

• 75% від хронічного бронхіту і емфіземи легенів - у курців

• 25% смертей від ішемічної хвороби серця - курці

Наслідки куріння представляють величезну небезпеку для людства, і якщо споживання тютюну не контролювати, він щорічно буде вбивати більше, ніж туберкульоз, материнська смертність, дорожні аварії, самогубства і вбивства разом. Тютюн став зброєю масового знищення, масштаби втрат від якого перевищують втрати від ядерної, хімічної і бактеріологічної зброї разом узятих.

Ефективне лікування алкоголізму

Черкаси. Черкаська область

096-966-7318; 063-370-8600Понравилось? Поделись интересным материалом с друзьями!